Künye
Menü
Zorbay Çok Zorladı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Zorbay Çok Zorladı

ZORBAY ÇOK ZORLADI 

Göztepe maçına üç aylık bir aranın ardından sosa’nın talihsiz sakatlığı nedeni ile şu 11 ile çıktı Trabzonspor
Uğurcan, Pereira, Campi, Costa, Novak, Abdulkadir Parmak, Guilherme, Abdülkadir Ömür, Nwakaeme, Ekuban, Sörloş

Aslında guilherme hariç beklenen bir onbirdi bu, guilherme’nin yerine aslında ndiaye’yi bekliyordum ancak, Hüseyin hoca böyle takdir etti belliki, ndiaye’de ufak sorunlar olabilir hayırlısı.

Trabzonspor maça oldukça iyi başladı, hemen Novak ve Ekuban ile iki tehlikeli pozisyon da buldular ancak golü bulamadılar. Dakikalar ilerledikçe Göztepe dengeyi sağladı ve oyun orta saha mücadelesine döndü.

Trabzonspor ağırlığını yeniden hissettirdiği bir anda, sağ taraftan harika gelişen oyunda Pereira’nın şık ortasına Nwakaeme daha şık ve temiz bir kafa vuruşu yaparak Trabzonspor’u 1-0 öne geçirdi.

Trabzonspor bu golden sonra ikinci golü aradı, iyide oynadı ancak golü bulmakta başarılı olamadı, maçın 41.dakikasında guilherme talihsiz bir şekilde çift sarıdan kırmızı kart görerek takımını on kişi bıraktı. Bu kart biraz kolay çıktı diye düşünüyorum ancak burada guilherme sarı kartla oynarken böyle riskli hareket yapmamalıydı.

Ancak her ne olursa olsun, kırmızı kart bu kadar kolay çıkmamalı, ondan sonra taraftar hakemleri eleştirdilermi, babası Galatasaray’lı hakemi bizim maça niye verdiniz diye eleştirdilermi zorunuza gitmeyecek.
Maçın ilk devresi başka gol olmayınca Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğü ile bitti.

Maçın ikinci yarısı Göztepe‘nin üstünlüğüyle başladı, Trabzonspor Bir kişi eksik olmasından mütevellit daha kontrollü ve dengeli oynamaya çalışıyordu, tam bu arada kuzeyin oğlu Sörlhot sahneye çıktı, ve kaptığı topu uzun mesafe taşıyarak ceza sahasına girmesi ile yere indirilmesi bir oldu ve penaltı.

Topun başına Ekuban geçti ve top ile kaleciyi ayrı ayrı köşelere göndererek farkı ikiye çıkardı 0-2 ancak hemen akabinde de Costa yaptığı bir harekti hakem penaltı olarak değerlendirdi ve penaltı noktasını gösterdi, Göztepe bunu gole çevirerek tekrar farkı bire indirdi, 1-2

Trabzonspor bu gole moralini bozmadı, eksik olmasına rağmen taktiksel ve akıllı bir oyunla kontrolü elinde bulundurdu.

Ani bir atakla kontra atağa kalkan Trabzonspor’da Abdülkadir Ömür topla buluştu, kaleci ile karşı karşıya kaldı ve golü buldu Trabzonspor bu golle farkı ikiye çıkardı, 1-3

Trabzonspor uzun süre 10 kişi oynadığı maçta, skoru bulup, maçı kazanmasını bildi, hakem Zorbay çok zorladı ama başaramadı, hakeme rağmen bu maçı kazanan Trabzonspor oldukça moral buldu ve uzun süren pandemi arasından sonra bu galibiyetle hoşgeldin şampiyon dedirtti.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN