Künye
Menü
ZİRVEDE YARIŞ KIZIŞTI | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ZİRVEDE YARIŞ KIZIŞTI

Ligin bitimine 4 hafta kala zirvede şampiyonluk mücadelesi kızıştı.


Geçmiş günlerde kendi tahminimi aslında sizlerle paylaşmıştım, bu tahminimde Başakşehir’in şampiyonluğa ulaşacağını tahmin ettiğimi söylemiştim ancak, tahmin edemediğim gelişmeler oldu.


Bu gelişmeler okadar önemli gelişmelerki, Abdullah avcı kabul etmesede, bu gelişmeler Başakşehir’in kimyasını bozdu, bu kimya bozukluğu Başakşehir’in konsantrasyon ve irtifa kaybetmesine neden oldu.


Bana göre İstanbul Büyük Şehir Belediyesi el değiştiğinden beri, Başakşehir’in kimyasıda bozuldu, yaşadığı kayıplar bu nedenledir.
Şimdi dedikya, bu tahmin edemediğimiz konudan mütevellit zirvedeki şampiyonluk yarışı kızıştı.


Bu şampiyonluk yarışını kim önde bitirsin istersiniz bilemiyorum ancak, benim düşüncem ve arzum Beşiktaş’ın şampiyon olmasından yana, neden mi?


Çünkü Başakşehir’in şampiyonluğu, taraftarının olmayışından, yaşlı kadrosu oluşundan haketmediği ve şampiyon olduğunda, ligin pastasına yeni bir şampiyon ortak çıkacağından, çıkmasın pasta fazla bölünmesin diye açıkcası istemiyorum.


Galatasaray bu sezon yeni oluşturduğu ve ligin ilk devresinde çok kötü giden futbol kalitesinin yanında, ekonomik olarak yıkım yaşadıkları ve yönetimlerinin ibra edilmediği bu dönemde, ayrıca Fatih Terim’im kaprislerinden kavgalarından ve çok ceza aldığı bir sezondan şampiyon çıkmasını içim kabul etmiyor.


Gönül isterdi ki Trabzonspor şampiyon olsun, olmadı çok şansızlıklar yaşadık, sakatlıklar, hakem hataları yaşadık bu nedenle bu yıl için şampiyonluk şansımızı kaybettik, ama olsun seneye şampiyonluk için tek aday Trabzonspor dur.


Beşiktaş kaldı tek zirvede mücadele eden, açıkcası, oyuncu kadrosu ve oyun anlayışları olarak göze hoş gelen futbolları ile ve ayrıca hocalarının Şenol hoca olması hasebi ile bu yılı, şampiyon bitirmelerini arzu ediyorum, şampiyonluğa da, çok yakın görüyorum Beşiktaş’ı, umarım ligi Beşiktaş şampiyon tamamlar.


(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN