Künye
Menü
Zaman Para ve Moral Kaybettirir | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Zaman Para ve Moral Kaybettirir

ZAMAN PARA VE MORAL KAYBETTİRİR

Son günlerde, Trabzonspor’un hedefsiz kalmasından mütevellit çokça dedikodu ve karalama kampanyaları oldukça arttı.

Bunlar büyük oranda yönetim üzerine olmasına rağmen, hocamız Abdullah Avcı üzerine de oldukça sık görülmeye başlandı.

Trabzonspor yönetimi üzerine yapılan bir çok eleştirilerin, haklılık payları olduğu kadar, haksız olarak yapılan eleştirilerde yok değil, fakat bu yazımda yönetim üzerinde durmayacağım, yönetim hakkındaki görüş, düşünce ve önerilerimi daha önceki yazılarımda defalarca dile getirdim.

Bu yazımda, teknik direktörümüz Abdullah Avcı hakkında yapılan eleştiriler üzerine görüşlerimi ortaya koyacağım. Baştan şunu belirteyim, hocanın kredisi var arkadaşlar, bu kredi hatırına insan sabreder ve hocanın o krediyi kullanmasını ve akabinde sonuçlarını görür.

Abdullah Avcı’nın Trabzonspor ile adı anıldığında en çok karşı çıkanlardan biri olmama rağmen, bugün gelinen noktada, daha önceki yazılarımda da, defalarca kendisi hakkındaki olumsuz düşüncelerimden dolayı, yanıldığımı belirtip özür diledim.

Çünkü Abdullah hoca Trabzonspor’a geldiğinde takım 17.sırada idi, bu takımın başında bu güne kadar 30 maça çıkan hoca, bu maçlarda 17G 10B 3M alarak takımın UEFA’ya katılmasını sağladı, bu bir başarıdır, bunu inkar etmek haksızlık ve ayıptır.

Hocanın göstermiş olduğu bu performansa binaen, gelecek sezonun kadro mühendisliğinde ve sezon öncesi kampında çalışarak, önümüzdeki sezon şampiyonluk yolunda vereceği ve/veya vermesi gerektiği mücadeleyi hak ettiğini düşünüyorum.

Gelecek sezonda hocanın vereceği mücadelede elde edeceği başarı/başarısızlık ışığında kredisi yeniden değerlendirilmek üzere, Trabzonspor camiasının huzurunda olacaktır zaten.

Ancak, bu tabloyu net görebilmek için yönetim, hocanın plan, proğram ve yapılanma adına, proje ve kararlarına azami derecede saygı duyarak katkı yapması gerekmektedir.

Şimdi duyar gibi oluyorum, burası deneme yanılma yeri değil, bir yıl daha boşamı gitsin, hayır arkadaşlar, bu güne kadar yapılan saçma sapan işlerle kaybedilen yıllar gibi değil bu kez, bu şansı ve desteği hoca hak ediyor, 

Bu sefer her şey çok farklı olacak inancıyla hocaya tam destek verirsek, güzel günlerin çok yakın olduğunu düşünüyorum, haksız eleştiri ve tekrar bir değişim, sadece yine zaman, para ve moral kaybetmekten başka bir işe yaramayacaktır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN