Künye
Menü
YÖNETİM BUNU PARAYA DÖNDÜR | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

YÖNETİM BUNU PARAYA DÖNDÜR

Daha önce bir yazımda Trabzonspor’un medya departmanındaki arkadaşları tebrik etmiştim. 
İşlerini mükemmel yaptıklarını, sosyal medyayı iyi kullandıklarını ve bunun Trabzonspor’a artı olarak geri dönüşümünden bahsetmiş ve 
arkadaşları takdir etmiştim.

Son günlerde yine takdire şayan bir video klip paylaştılar, bu klipte yeni ürünümüz olan gri formayı tanıttılar.

Bu tanıtım o kadar güzel anlatıldı ve takdim edildi ki, bu video klip içerisinde çok şey vardı ve anlatıldı.

Trabzonspor’un alt yapısının nerelerden geldiğini, Trabzon’un doğası ve doğal insanını, her noktasında çocuk yaştaki yeteneklerini, üretici duygusunu, duygusallığı, futbola olan aşkı ve daha çok şeyi anlattılar bu video klipte.

Bu tanıtım bu kadar duygu yüklü olunca tabi, sosyal medyada da, tıklanma yani izlenme rekorları kırdı, öyleki dünyanın en önde gelen futbol kulüplerinin resmî sosyal ağlarında yaptıkları paylaşımları bile ziyadesi ile geride bıraktı.

Hatta ve hatta, Trabzonspor’un bu video klip paylaşımını, İspanya’nın ünlü futbol kulübü Barcelona bile Retweetleyerek kendi takipçilerine aktardı. Haber içeriğinde ise “Abdülkadir’in oynadığı video klipte” diye bahsederek, takipçilerini bilgilendirdi.

Barcelona’nın dünyaca ünlü oyuncusu Gerard Pique’de bu video klibe kayıtsız kalamayarak beğeni ve paylaşımda bulundu. 
Pigue’nin bu jestine karşı Trabzonspor da kendi resmî sosyal ağından pigue’ye teşekkür ederek bu gri formamızdan kendisine ve güzel ailesine hediye olarak gönderileceğini duyurdu.

Bunlar reklam ve tanıtım açısından çok güzel hareketler ancak burada Trabzonspor yönetimine yeni yeni görevler düşmektedir.

Trabzonspor yönetimi bu reklam ve tanıtımı, olumlu yönde kullanarak işi kapitale dönüştürmek suretiyle kulübümüze gelir elde etmeli ve mevcut gelirlerini artırmalıdır.

Örneğin, bu konuda işe hali hazırda görüşme halinde oldukları sponsorlara bu reklam ve ederimizi koz kullanarak naz yapmalı ve elde edeceği hakedişi daha yukarılara çekebilmelidir.

Ayrıca, TS Clup’larda satış için gerekli bütün ürünlerin yeteri kadar temini sağlanmalı ve yok satılmamalı.

Tekrar, bizi bu alanlarda tanıtım ve marka değeri olarak yukarılara taşıyan, sosyal medya departmanındaki arkadaşlara çok teşekkür ediyor ve başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN