Künye Reklam
Menü
YİNE YENİDEN NWAKAEME ŞOV | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

YİNE YENİDEN NWAKAEME ŞOV

Maç kapalı, soğuk ama yağışsız bir havada ve Cumartesi saat 16:00 olmasına rağmen oldukça kalabalık bir taraftar eşliğinde başladı, ancak maç günü ve saati ile alakalı adaletsizlikle ilgili bir yazı kaleme alacağımı buradan belirtmeden geçemeyeceğim çünkü türbinlerde büyük oranda boşluklar vardı.

Trabzonspor’da kadro hücuma dönük bir kadro olarak görüldü. Trabzonspor maça oldukça iyi ve hızlı başladı, ardı ardına ataklarla rakibinin üzerine giderek pozisyon aradı. Abdülkadir ile pozisyon da buldu ancak değerlendiremedi.

Trabzonspor baskı üstüne baskı yaparken, pozisyon üstüne posizyon kaçırırken, maçın 22.dakikasında belalımız Şişmanoğlu takımını 1-0 öne geçirdi.

Maçta golü yememiz oyun anlayışımızda hiç bir şey değiştirmedi, Trabzonspor baskılı oyununa devam etti ve son haftaların en formda ismi Nwakaeme takımına eşitliği getiren şık golü 31. dakikada kaydetti ve maç 1-1’e geldi.

Trabzonspor ilk yarının sonuna kadar baskılı oyununu sürdürdü başka gol bulamadı ve maçın ilk yarısı 1-1 sona erdi.

İlk devrenin Yıldızı Abdulkadir Ömür ve yürüyen golcü Nwakaeme idi, Takım çok koştu çok pres yaptı, devamlı golü koklayan bir oyun anlayışı ile oynadı bu oldukça iyiydi.

Maçın ikinci yarısı aynı 11 ile başladı ve Malatyaspor’un kapanarak oynadığını gördük, Trabzonspor hertürlü oyunu denedi bu kapalı defansı açmak için, bu ataklar 80. dakikada meyvesini verdi ve maçın yıldızı Nwakaeme’nin müşiş asisti ile oyuna sonradan giren Rodellega takımını öne geçiren golü kaydediyor ve durum Trabzonspor lehine 2-1 oluyordu.

Bu dakikadan sonra başka gol olmadı, maç Trabzonspor’un 2-1 üstünlüğü ile bitti, böylece Trabzonspor kazanma alışkanlığını sürdürdü.

Maçın en iyi olanları başta Nwakaeme, Pereira, abdüş ömür ve Sosa oldukça iyi idiler, Malatyaspor da zaman zaman iyi oynamasına rağmen, etkili olamadı aslında Trabzonspor okadar baskılı iyi oynadıki Malatya’ya nefes aldırmadı.

Bu galibiyet genç oyuncu grubumuz ve şehir adına çok iyi oldu. Maçın yaldızlarıma da, bu galibiyet için teşekkür ederiz, bir teşekkür de bu saatte maça geldikleri için taraftara ve çok şanslı idiler Nwakaeme şovu yerinde izlediler.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN