Künye Reklam
Menü
Yine Geldi Medyanın Yalan Ayları | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Yine Geldi Medyanın Yalan Ayları

YİNE GELDİ MEDYANIN YALAN AYLARI

Çok şükür sezon bitti, ama transfer dedikoduları ve yalan haberleri furyası başladı. Medya transfer konusunda yalan haberle sayfalarını doldurmak için yarışıyorlar.

Avrupadan Adı sanı duyulmamış, yada adı duyulmuş ama yaşı Kemale ermiş bir sürü isimlerle gazetelerin spor sayfaları dolup taşıyor, bazılarına çok gülüp geçiyorum bazılarına da, şaşırmıyor değilim.

Kulüplerimiz adına, sözde transfer edecekleri oyuncular için 3-5-7 milyon Euro lar telafuz ediliyor, bende diyorum yok devenin nalı.

Bugün ligimizde Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor dahil hiç bir kulübün bu rakamları ödeyecek ekonomik bir imkanı yokken bu haberlere acaba gerçekmi olacakmı, gelecekmi diye bakan ve bu haberleri okuyup inanan taraftarlara gülüyorum.

Ayrıca bu haberlerden yola çıkarak, Avrupa’da işi bitmiş yaşı 34-36 olmuş oyuncuların isimlerinin Türk kulüpleri için adı geçiyor, görüşüyorlar bitti gibi haberleri okudukça da, kendilerini futbol uleması sanan bu medya spor müdürlerinin bu haberlere nasıl onay verdiklerini de düşündükçe çok şaşırıyorum.

Demekki haberin doğruluğu artık önemli değil, sadece haberin getirdiği Reytingi önemli, yani para gelsinde millet yanılsın önemli değil olmuş habercilik.

Şimdi bende diyorumki, Trabzonspor’un alt yapıdan kadrosuna kattığı onca yerli oyuncu varken ve bu oyuncuların 5 tanesi direk 11 de sahaya çıktığı bir ortamda, ayrıca bu oyuncuların milli takımlara davet edildiği bu günlerde, hangi akıla hizmet, elin yaşlı kokanalarını ve milyonlarca Euro bonservisi olan oyuncularını Trabzonspor’a yazıyorsunuz.

Artık bu taraftar uyandı, artık bu taraftar en az sizin kadar futboldan anlıyor, boşu boşuna absürt transfer haberleri yapıpta kendinizi gülünç duruma düşürmeyin.

Şahsen, transfer haberinin doğruluğuna inanmam için, adı geçen oyuncunun Trabzon’a gelip kulüp kontrollü imza töreninde kamuoyunun karşısına çıkmasını görmem gerekmektedir. Sizede böyle tavsiye ederim, gazetelerin yalan haberlerine aldanıp kendinizi avutmayın.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?