Künye
Menü
Yine Bakasetas Yine Bakasetas | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Yine Bakasetas Yine Bakasetas

YİNE BAKASETAS YİNE BAKASETAS 

Trabzon’da maç yağmurlu bir havada başladı, Antep takımı belliki yenilmemeye gelmiş buraya o nedenle defans ağırlıklı bir oyunu tercih ettiğinden Trabzonspor topa daha çok hakim olan taraf ve baskılı görünen tarafta ancak,

Trabzonspor beklenen arzulanan baskı ve iyi futbolu maalesef sahaya yansıtamıyor du, İleri uçtaki oyuncularımızın tamamı bugün hem formsuz hem isteksiz göründüler sahada, final paslarını, final şutlarını, final asitlerini hiç istenilen seviyede yapamadılar.

Belliki takımda bir yorgunluk belirtisi, bir doygunluk hissi var, bu kötü futbolu başka izah edebileceğim bir konu gelmiyor aklıma, orta sahada ileri uçta her tarafta topun hakimi olacaksın ama golü bulamayacaksın ilginç.

İki ya da üç tane net pozisyonumuz golle sonuçlanması gerekirken maalesef oyuncularımızın amatörce düşünceleri ve hareketleri sonucu, golü bulamayarak ilk devreyi 0-0 beraberlikle tamamladık.

Maçın ikinci devresi de ilk devreyi aratmayacak nitelikte geçti, yine topun hakimi Trabzonspor, yine baskılı görülen Trabzonspor ama, sonuca gitmekte zorlanan bir Trabzonspor vardı sahada.

Maçın 67.dakikası geldiğinde Nwakaeme müthiş bir pas attı ceza sahasına, bu ortayı kafa ile Bakasetas’a indiren Flavio, golünde asistini yapmış oldu, bu güzel asisti önüne alan Bakasetas şık bir vuruşla nihayet geciken golü kaydetti ve Trabzonspor 1-0 öne geçti.

Bu arada Djaniny’ye bir parantez açmak istiyorum, okadar yorgun ve bitkin göründü ki, santrafor eksikliğinden heralde hoca ona katlandı, son vuruşları olsun, final pasları olsun hiç beklenen şekilde değildi, sanki Mehmet Ali Yılmaz tesislerinde idman maçı yapıyormuş havası vardı, heralde benim gibi bir çok kişiyide sinir etmiştir.

Maçın sonuna hakem altı dakika ilave süre ekledi, bu maçta Trabzonspor yağmur ve yorgunluktan olsa gerek hiç zevk ve umut vermedi.

Maçta son anlarda Gaziantep biraz kıpırdasa da, etkili olamadı, bu maç böylelikle Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi, bu sonuçla Trabzonspor puanını 45’e yükselterek taraftarını hesaplar yapmaya sevketti.

Geçtiğimiz hafta Malatyaspor deplasmanda saha kötü, sonuç mükemmeldi, bu hafta bu maçta ise hava kötü, futbol kötü ama sonuç yine mükemmeldi.

Yine Bakasetas yine Bakasetas bu Bakasetas’ı iyiki almışız, o attıkça Trabzonspor kazanıyor çok şükür.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN