Künye
Menü
YENİ KUKLA KİM OLACAK | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

YENİ KUKLA KİM OLACAK

TFF başkanlık görevinden Yıldırım Demirören istifa etti, ediş o ediş ne olduda kimse bu TFF başkanlığından bahsetmiyor.

Demekki futbol ailesi bu Demirören’den okadar bıkmıştı ki, onun gidişi huzur verdi kimsenin sesi çıkmıyor.

Aslında TFF olağan genel kurul vakti de yanaşıyor, normalde adaylar biri biri ardına ortaya çıkması lazım ama, görünürlerde aday maday yok.

Yoksa TFF başkanlığı, onursal başkanımız sn. Yılmaz’ın da dediği gibi atama ilemi belirleniyor, eğer böyle ise orada bir sıkıntı var demektir.

Öyleya adayların henüz hiç belirmemiş olması bunu gösteriyor, demekki atama gibi, yukarıdan bir işaret, bir emir bekleniyor, bu aralarda yukarıdan emiri verecek olan, patronun çok işi var ayrıca moralide çok bozuk, o nedenle kimse sesini çıkaramıyor.

Peki kim olabilir bu aday yada adaylar, yada sizce kim olmalı TFF başkanı, şöyle bir hafızamızı zorladığımızda bazı isimler ön plana çıkıyor tabi ki, ancak kesinlikle bunlardan olmayacak, konjonktür kim işine geliyorsa muhakkak o aday olup, gerekli desteğinde alıp Başkan seçilecektir.

Bekleyip göreceğiz bakalım yeni kukla kim olacak, inanın sabırsızlıkla bekliyorum, neden biliyormusunuz, kendi iradesi ile yönetemeyeceği için, bazı kesimler memnunda kalmayacak, protestolar olduğunda, kendi iradesi ilede bırakıp gidemeyecek, işi bitene kadar o küfürleri yiyecek.

Türk futbolunda yediden yetmişe köklü değişiklik şart olmuştur. Aslında zamanında spor bakanı iken sn. M.Ali Yılmaz federasyonu özerkleştirmişti ama, zaman bunu deforme etti, şimdi köklü bir revizyon lazım.

Yabancı kuralından, TFF yönetiminden, hakemlere, kulüp yönetimlerinden, teknik ekiplere, kulüplerin alt yapılarından, taraftar gruplarına kadar, Türk futbolu baştan aşağıya değişime, reforma ihtiyacı vardır ve bu kesin olarakta yapılmalıdır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN