Künye
Menü
YAPAMAYSAN PİRAK | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

YAPAMAYSAN PİRAK

Ben bu güne kadar, Ünal hocayı hep savundum, tabii ki savunmamın sebebi var, Birinci sebebim, acımasızca eleştirilmesine karşıydı, İkinci sebebim, yapılanma içinde olan Trabzonspor’un Şu andaki geçiş dönemi için Ünal hoca biçilmiş kaftan dedim hala sözümdeyim.

Ekonomik sıkıntılarla uğraşan Trabzonspor ,transfer yasağıda üzerine gelmesiyle, oldukça zor günler yaşıyor, bu Zor günler elbette geçecek, Geçecek ama sabır gerekiyor. Takdir edersiniz ki bu sıkıntılar içerisinde oyuncu rotasyonunda çok büyük sıkıntılar yaşayan teknik ekip, elinden gelenin en iyisini yapıyor ve yapmaya da devam edecek.

Transfer imkanımızın olamamasından dolayı, kadromuzu alt yapıdan genç yeteneklerle takviye ettik, Başka bir hoca olsaydı belki transfer isteyecekti, belki bu genç oyuncuları istemeyecekti, bu nedenle Ünal hocayı takdir ettim hep destekledim.

Ancak ünal hoca da çok bunalmış olacak ki yaptığı basın açıklamasında oldukça sinirli sitresi ve gergin olduğunu gördüm, Bu gerginlik ve sinir, yaptığı açıklamada ki ifadelerine de yansıdı.

Bu açıklamalar onu en çok savunan biri olarak beni oldukça üzdü.

Bu ifadelerde tasvip etmediğim kelimeler ve düşünceler olduğunu sezinliyorum ve görüyorum, bunlardan dolayı Ünal hocadan özür bekliyoruz.

Nedemek! Ünal hocam.

“Biz salağız, futbol cahiliyiz anlamıyoruz da, o türbindekiler anlıyor öylemi” Burada, o salaklar anlıyorda benmi anlamıyorum, onlar futbol cahili ben değil, demek istediğin açık.

Nedemek! Ünal hocam.

“Haaa Trabzon lusunuz, külhan beysiniz, atarız, gideriz diyorsunuz, mangalda kül bırakmıyorsunuz” Burada, siz Trabzon’lu iseniz, bende Ünal Karaman’ım, siz kabadayı iseniz ben sizden daha kabadayıyım, boş boş konuşuyorsunuz, konuştunuzmu mangalda kül bırakmıyorsunuz, hep sallıyorsunuz, demek istedin.

Ünal hocam farkındamısın sen bize savaş açıyorsun, farkındamısın sen bize hakaret esiyorsun, farkındamısın bu taraftar seni seviyor ve ses çıkarmıyor.

Ünal hocam, dönemin en büyük parasını vererek seni Trabzonspor’a transfer ettik, sevdik bağrımıza bastık, yeri geldi görev verdik, sen şimdi azıcık zorlanınca, burayı iyi tanıdığını sanıyorsun ya, yanılıyorsun, Adanademirspor zannettin burayı heralde ki, başladın fırçalamaya, aşağalamaya.

Bu bulunduğun koltukta, Trabzonspor’un tarihinde hiç bir hoca, senin bu söylediklerini söylemedi, söyleyemedi, bunlara, Özkan hoca, A.Suat hoca’da dahil, biz seni sevip sahiplendikçe sen bize ayıp esiyorsun be hocam hiç yakışmadı.

Trabzon tarihi, futbol ile haşır neşir olmuş, futbolu iliklerinde yaşamış, ve tüm Türk futbol kamuoyuda, bunu taktir etmiş, bu taraftarın futbolu ne kadar bildiğinden bahseder kem sen nasıl olmuşsa bunu anlayamamışsın ve yediden yetmişe, herkesin futbolla alakalı söyleyeceği muhakkak bir şeyleri olan bu şehirde, sen bu insanlara, habu salaklar, futbol cahilleri diyemezsin.

Çıkıp seninde eksiklerin olduğunu, kadromuzdaki gençlerin öğrendiği yerde seninde birşeyler öğrendiğini ve tecrübe edindiğini, bir çok eksiğin olduğunu ve bunu kendini geliştirerek aşacağını falan söyle ve Trabzonlulardan özür dile, eğer hatanı kabul etmezsen ve özür dilemezsen  o koltukta ömrün uzun olmaz, bilesin.

Bu göreve başladığın zaman, ben buraya aitim, ben buranın mayasında varım dediğinde, bizden biri olduğunu ima ederek gönlümüzü almıştın, bizde çok mutlu olmuştuk, zamanla gördükki sen hala buraya ait olamamışsın ve zoru gördüğünde çirkinleşiyorsunda ozaman sana diyecek tek bir şey var, vazgeçilmez olduğunu sanma, senin bu görevine talip okadar öz evlat hocamız varki, sen iyi düşün eğer “yapamaysan pirak”

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN