Künye
Menü
YAKTIN BİZİ MAAREM  | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

YAKTIN BİZİ MAAREM 

 

Trabzonspor’un tarihinde, çok Önemli yönetimler oldu, bu yönetimlerden  başarıya ulaşanlar da oldu, Ulaşamayanlar da oldu, Her dönem olduğu gibi yönetimlerin hemen hemen hepsinin sıkıntılı günleri oldu, transfer yapabilmek için imkanları olanlar, imkanları olmayanlar da oldu, yinede bu süre zarfında, Trabzonspor herzaman başarılara ulaştı, kupalar kazandı, Şampiyonluklar yaşadı, Avrupa kupalarında başarılar da elde etti.

Ancak, gelmiş geçmiş bütün yönetimler içerisinde, Trabzonspor tarihinin en kötü yönetimi, bugün gelinen noktada bakıldığında, Muharrem Usta başkanlığındaki yönetim olduğunu çok rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bunu neden Şimdi bu kadar rahatlıkla söyleyebiliyoruz biliyor musunuz?
2018-19, yani içinde bulunduğumuz futbol sezonunun, şu geride bıraktığımız devre arasında, neden transfer yapamadığımızın ortaya çıkmasından, gerek kadro dışı bırakılan oyuncuların, gerekse satışı gerçekleşen oyuncuların, gerekse göndermek isteyipte gönderemediğimiz oyuncuların, gereksede daha evvel aramızdan ayrılan oyuncuların, mukavelelerinin, yani bu oyunculara yapılan transfer sözleşmelerinin içeriğine baktığımızda, USTA’nın çok kötü Başkan olduğunu anlayabiliyoruz.

Bu uçuk mukavele yapılan, Bahse konu oyunculara öyle bir sözleşmeler yapılmış ki, neredeyse Trabzonspor tarihinde böyle sözleşmeler hiç görülmemiş diyebiliriz, bunları Muharrem Usta yönetimi yaptı ve Başkanı olduğu yönetimin görevde kaldığı süre içerisinde, bu oyunculara Yapmış olduğu sözleşmeleri gereği, maaşlarını bile ödememiş olduğunu gördük.

Peki kardeşim insan merak ediyor, bu külübü, enkaz edebiyatı yaparak aldınız, kulüp batmış dediniz, görevde kaldığınız süre içerisinde, hiçbir başarı elde edemeyerek, üstelik yetmezmiş gibi, Trabzonspor’un tarihi yenilgilerinide kendi dönemin içerisinde bu camiaya yaşatarak utanç tablosu ortaya koydunuz.

Bunun üzerine ekonomik olarak ta,
397 milyon borçla aldığın bu kulübü, 
Hiç bir oyuncuya ödeme yapmadığın bir ortamda, maaş ödemediğin bir ortamda, nasıl olduda bu borcu kat be kat, katlayarak 1 milyar borca çıkarıp bırakıp gittiniz, üstelik bu Borcu ibra ettirerek gittiniz. İnsan bunları merak etmiyor değil yani.

Çok şükür ben ibra etmedim, gönlüm rahat ama Trabzonspor’un bu içler acısı durumu içimi acıtmaktadır. Çünkü, zaman bize, bu USTA’nın futbolda ÇIRAK bile olmadığını gösterdi.


Trabzonspor’u inanılmaz derecede zararlara uğratan bu yönetim ve başkanı USTA göreve gelmeden önce misyon dedi, vizyon dedi bu delegeyi aldattı ve göreve geldi, ekonomik olarak yaptığı enkaz yetmiyormuş gibi bir de sportif enkazlarıda bu şanlı kulübün tarihine kara leke olarak işledi.

Bütün İstanbul takımlarının imrenerek, kıskanarak izledikleri 1461 Trabzon futbol takımını sahipsiz bırakarak, yanlış politikalarıyla bir alt lige düşürdüler,
Yazıklar olsun, hemde çok yazıklar olsun Usta yönetimini göreve getiren herkesin bunda mebali vardır.

Dün ajanslara düşen bir habere göre,
USTA yönetiminin ödemediği ve bugünkü yönetimin güçlükle ödemeler yaptığı borçlar yüzünden, FIFA bir seferliğe mahsus olmak üzere, yani İçinde bulunduğumuz ara transfer döneminde 
31 Ocak 2019’a kadar Trabzonspor’un transfer Penceresinin kapalı olduğunu bildirdi. Transfer yasak dedi.

Bütün bu olanların tamamından sorumlu olan USTA’da Trabzonspor’u kullanarak elde ettiği, ticari kazanımlarını 
ömrünün sonuna kadar paşa paşa yiyerek bu camiaya attığı kazığın keyfini sürecektir  herhalde. “HARAM OLSUN”

Bu kulübün tarihi, efsanelerle dolu, artık sende bir efsanesin USTA ama!!
Trabzonspor tarihinin en kötü efsanesi yani bu kulübü batıran efsane olarak tarihe geçtin bunu unutma,
çünkü bu taraftar bu ihaneti asla unutmayacak.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN