Künye
Menü
Vız Vız Vız Gol Yok | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Vız Vız Vız Gol Yok

VIZ VIZ VIZ GOL YOK

Geçtiğimiz hafta içerde oynanan Sivasspor müsabakasının 65.dakikasında Abdullah Avcı, Afobe’yi dışarı aldı ve o maça dair yazımda da mevcuttur, Hoca Afobe’yi bu hamlesi ile sildi, daha kadroda düşünmüyor diye tahminde bulunmuştum.

Şimdi bu haftanın deplasman mücadelesi Kayserispor maçında, hocanın sahaya sürdüğü 11’ine baktığımda Afobe’yi göremeyince hoca geçen haftaki yazımda değindiğim Afobe konusunda beni tastik etti diye düşündüm.

Trabzonspor, Kayserispor maçının mutlak favorisi olarak maça başladı ve maçın mutlak hakimi olarakta götürdü maçı ancak, Trabzonspor gol yollarında geçen sezonu mumla aratır oldu maalesef.

Bilal, Diyabete, Marlon, Afobe ve Baker’in Trabzonspor’un kalibresinde oyuncular olmadığı açıkça gözlemlenmektedir. Bu oyuncuların yetersizlikleri Trabzonspor’u bütün oyun genelinde etkisiz kılmakta ve sonuca etki etmektedir.

Bu maça dair net olarak anlaşılmaktadır ki, devre arasında bu takımın direk katkı yapacak en az 4 oyuncuya ihtiyacı bulunmaktadır.

A.Ömür, A.Parmak, Ekuban, Hugo ve Pereira maalesef iyi mücadele etmelerine rağmen diğer oyuncuların yetersizlikleri kendi mücadelelerinide süpürüp yok etmektedir.

Durum böyle olunca da, maçın hakimi olarak gözüksende, göze hoş gelmeyen futbol oynamaktasın, sürekli geri paslarla oyunu zevksiz ve pozisyonsuz olarak izleyenleride hayli sıkmaktadır.

Maçın 43.dakikasında Pereira rakibine yaptığı faulle ikinci sarıdan, kırmızı kartla oyundışı kalması gerekirken hakem bunu görmezden gerek, sadece faul vermekle yetindi, böyle göz ardı pozisyonlardan çok çekmiş bir camia olarak, bunlara gerek olmadığını düşünüyorum.

Maçın devre sonuna doğru Kayserispor maçta kontrolü eline alarak, oyun üstünlüğünüde eline aldı ve oldukça baskı kurdu, ancak gol bulamadılar, bu dakikalarda Uğurcan kalitesini ortaya koydu diyebiliriz.

Müsabaka ilk devre itibarı ile genel olarak okadar zevksiz, mücadelesiz ve pozisyonsuz geçtiki, ilk devreye hakem 1 dakika ek zaman ilave etti ve ilk devre golsüz 0-0 berabere sona erdi.

Trabzonspor ikinci yarıya iki oyuncu değişikliği ile başladı, Pereira’nın kırmızı göreceğini hisseden hoca hakemden önce davrandı ve dışarı alarak yerine Serkan Asan’ı koydu, santrafor görevinde çok etkisiz kalan Ekuban’a destek için, diabete’nin yerine Afobe’yi oyuna alan hoca, oyunda biraz olsun etkili olmayanda çalıştı.

Oyun okadar durarak ve yavaş oynanıyor ki, gerçekten zaman zaman sıkıcı oluyor, tabi bunda Trabzonspor oyuncu kadrosunun da çok etkisi var, alışa geldiğimiz basan, ısıran, mücadele eden Trabzonspor yerine çok yumuşak oyunculardan oluşan kadro yapısı nedeni ile aslında bu oyun ortaya çıkıyor.

Maçın 68.dakikasına kadar Bilal’e sabreden hoca nihayet Bilal’i oyundan alarak gerine Yusuf Sarı’yı koydu.

Trabzonspor geçmiş haftalarda gol yeme sorunu nedeni ile çok eleştiriliyordu, A.Avcı geldi ilk olarak defansı ele aldı ve Trabzonspor gol yemiyor artık, yemiyorda ne oluyor, maç alamıyor çünkü gol atamıyor.

Maçın büyük bir bölümü vız vız vız bal yapmayan arılar gibi mücadele ama içi boş mücadele ile geçti, bu Trabzonspor’un ve Abdullah Avcın’nın işi oldukça zor.

Maçın sonuna hakem 4 dakika oynanmayan zaman ilavesi yaptı, bu zaman içerisinde de, 90 dakika genelinde olmadığı gibi, kayda değer bir pozisyon olmadı, böylelikle bu mücadelede de, gol yemedik ama atamadıkta taktiği ile 0-0 berabere sonuçlandı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN