Künye
Menü
VEFA ve VEFASIZLIK  | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

VEFA ve VEFASIZLIK 

Geçtiğimiz günlerde Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in sevgili babası Hakkın Rahmetine Kavuştu, Allah c.c gani gani rahmet eylesin.

Cenaze merasimini medyadan takip etme imkanımız oldu, seçim arefesi mi, yoksa hocanın ünü mü, belki her ikisindendir bilemedim ama, cenazeye oldukça kalabalık ve ünlü akını vardı, demekki sn.Terim bu kişiler tarafından sevilen birisi, bu gayet normal dir, hepsinden Allah razı olsun, cenaze namazı kılmanın sevabına eriştiler.

Pek tabiki, kıymetli hocalarını bu acılı gününde yalnız bırakmamak adına, Galatasaray yönetimi komple, eski başkanları ve yöneticileri ayrıca oyuncu grubu komple, özel uçağa atladığı gibi kendilerini hocalarının yanına attılar, bu davranışlarının örnek davranış olduğunu belirterek, hepsini tebrik ederim.
Bu bir VEFA örneği dir.

Benim burada dikkatimi çeken ve eleştirmek istediğim konu başka.

Geçtiğimiz aylarda, Trabzonspor’un teknik direktörü sn.Ünal Karaman’ın da cenazesi oldu, çok sevgili anacığı Hakkın Rahmetine kavuştu, Allah gani gani rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

Ünal hocamızın cenazesine Trabzonspor camiasından, ne bir eski başkan, ne bir yönetici katılmazken, mevcut başkan ve yönetim kurulunun kayıtsız kalmasıda son derece üzücü olmuştur.

Ünal hoca, mütevazi kişiliğiyle bunu muhakkak dert etmemiştir, etmeyecektir de, ama insanlık bu değil, insan olan tanıdığının düğününe de cenazesine de iştirak etmelidir, bugün ona ise yarın sana unutma kardeşim.

Ben merak etmedim değil, Ünal hocanın cenazesi olduğu zamanlarda, seçim yoktu ve Ünal hoca sn. Terim kadar ünlü ve medyatik değildi ondanmı acaba yanlız bırakıldı, anlamak mümkün değil, umarım Ünal hoca bu konuda gönül koymamıştır, koymazda ama yine umarım Trabzonspor yönetimi, Ünal hocaya karşı bu vefasızlık larını telafi edecek bir özür dilemişlerdir.
Evet bu koca bir VEFASIZLIKTIR. 

Tekrar başın sağ olsun, Allah gani gani rahmet eylesin, sevgili ancağının mekanı cennet olsun inşallah. Hocam.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN