Künye
Menü
Var Var Ama Güven Yok | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Var Var Ama Güven Yok

VAR VAR AMA GÜVEN YOK 

Türk Futbolunun içinde bulunduğu hakem hatalarından doğan, Haksızlık ve kaostan kurtarmak için Milyonlarca lira harcanarak getirilen teknolojik sistemde ( video assistans refere) video yardımcı hakem, yani kısaca VAR sisteminin, Gerçek anlamda kullanılamadığından, Yada kullanılmadığından emindim ki, buna bütün futbol paydaşlarıda inandı ne yazıkki.

Hakemin sahada göremediğini, VAR ve Avarlar Ekranda tekrar tekrar izleyerek gerçeği tespit edip, doğru kararı vereceği beklentileri ne yazıkki bazı maçlarda Alınan bazı yanlış kararlarda apaçık gözlemlemektir. 

Çok yazık bukadar harcanan paraya verilen emeklere çalınan haklara yazık. VAR geldi artık herşey düzelecek diye beklerken, birde baktıkki Bir çok maçta doğru tespitle, Doğru kararlar alınmasına rağmen, Birçok maçtada alenen alınan yanlış kararlar görülmektedir. 

İnsanın aklına gelmiyor değil, Bu VAR acaba başında oturan var ve avar hakemlerinin husumeti olduğu kişi yada kişilerin aleyhine dilediği gibi kullanabileceği bir sistemmi, eğer bu böyleyse ozaman vah vah harcanan paralara. 

Desenize bu VAR’da herşey VAR, ozaman Entrika, kin, nefret, intikam ve hesaplaşma eee ne anladık ozaman, Her şey boşuna imiş

Demekki bizim futbolumuza köklü bir operasyon gerekmektedir, bu operasyonu da gerçekleştirecek siyasi idarede mevcuttur. 

Örneğin artık Türk futbolunu futbolun içinden gelen Futbol adamları yönetecek efendiler demeli bu güçlü irade. 

Futbol Federasyonundan, kulüp yönetimlerine kadar Türk futbolunun köklü bir değişime ihtiyacı var diyerek operasyonun artık başlaması kaçınılmaz bir gerçektir. 

Avrupa’nın ileri gelen ülkelerinin bütün futbol yönetimlerinde bu böyle, Bu nedenle ligleride hep ileri seviyededirler, Bunları görmek için kahin olmaya gerek yok, aldıkları başarılar referanstır, bizdeki başarısızlığın nedenleride ortadadır. 

Futbol adamları dururken Neden? Futbolumuzu iş adamları,İnşaatçılar, doktorlar, avukatlar yönetiyor anlamıyorum. 

Artık bu değişmesi gereken kaçınılmaz bir gerçektir. Bu konu üzerinde en etkili ve en yetkili kişilerin bu operasyonu yapması, kurak toprağın suya ihtiyacı olduğu gibi ihtiyaçtır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN