Künye
Menü
Unutmayın Son Tepen İyi Teper | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Unutmayın Son Tepen İyi Teper

UNUTMAYIN SON TEPEN İYİ TEPER 

Trabzonspor’un bir fırsat maçını daha iyi oynamasına rağmen, haftalardır en iyi olan oyuncumuz Uğurcan’ın bir hatası sonucu, tabiri caizse pis bir gol yemesi sonucu 1-0 mağlup duruma düşmesi yine bir liderlik fırsatını değerlendirmeyecek miyiz diye düşünmemize sebebiyet verdi ancak, Cornelius’un şık kafa golü maçın 1-1 olup skorun eşitlemesi sonucu tekrar umutlanmamıza sebebiyet verdi.

Maçın ilk devresinin büyük bir bölümünde oyunun hakimi Trabzonspor olmasına rağmen, geriden oyun kurulması esnasında takımın çok ağır kaldığı gözlendi, rakibin ataklarında sol bekte büyük eksiklik hissetmemiz, o alandan kalemizde rakibin pozisyon bulmasına fırsat ve Trabzonspor’un zorda kalmasına sebebiyet verdi.

Bu maçın mutlak galibiyet ile tamamlanması, liderliğin yanında takıma öz güven ve inanç da aşılayacak olması geçtiğimiz hafta değerlendiremediğimiz bu fırsatı bu maçta evimizde tepmek istemiyor olmamız, hiç bir anlam ifade etmiyormuş gibi yine fırsatı değerlendiremedik.

Bu Trabzonspor’un maç kaybetmiyor olması elbette kıymatli ancak, maç kazanamazsan, özellikle evinde kazanamazsan, hedefinide kazanamazsın ki bu hiç birimizin şu aşamada kabul edebileceği bir durum değil.

Ne kadar kaliteli ayakların olurda olsun, iki tane kalitesiz ayak bütün takımın kaderi ile oynayabiliyor maalesef. 

Eğer ayağına gelen fırsatları, lider olmak gibi, değerlendiremiyorsan ki, bunu birde evinde yapamıyorsan bunun bir izahı ve faturası olmalı diye düşünüyorum.

Tutmuşlar takım yorgun, üç günde bir maç yapıyorlar, bu mazeret sayılmamalı neden, milyon euro’luk sözleşmelere imzalar atılırken bunun bilincinde olduklarını sanıyorum ve her haltını örnek aldığımız Avrupa’da bu tip maç trafiği hiç sorun edilmiyorken neden bu örnek alınmıyorda, hep bir şikayet, hep bir ağlama hadi oradan.

Siz ayağınıza gelen bu fırsatları tepin, tepin bakalım nere kadar tepeceksiniz, ama unutmayın son tepen iyi teper, bu yıl taraftarın çok arzuladığı şampiyonluğu getiremeyin bakalım, tataftar sizi nasıl tepecek görürsünüz o zaman tepme nasıl oluyor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN