Künye
Menü
Ünal Karaman sevgisi Trabzonspor'a zarar veriyor! | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Ünal Karaman sevgisi Trabzonspor'a zarar veriyor!

Son günlerde sosyal medyada, Ünal Karaman hocanın Trabzonspor’dan son olarak ayrılışının 1.yıl dönümü adı altında inanılmaz paylaşımlar yapılmaktadır.

Bu paylaşımların büyük bir çoğunluğunun, yeniden Ünal hocanın geri dönmesi ile alakalı olduğunu, ayrıca geri dönerse Trabzonspor’un tapusunun ona teslim edilmesi gerektiğini ve Ünal’dan başka kimsenin Trabzonspor’u kurtaramayacağını içeren paylamşımlar olduğunu üzülerek izlemekteyim.

Haddini aşarak, paylaşım yapan bazı şahsiyetlerin, Ünal Karaman Trabzonspor’un Atatürk’ü dür diye paylaşımlar yapmışlardır ki, bunlar hiç iyi niyet ve samimiyet göstergesi olmadığı açıktır, burada amacın Trabzonspor’u yıpratmak ve parçalamak olduğu da açıktır.

Ünal Karaman hocayı çok sevebilirsiniz, bende kendini çok severim, Trabzonspor’a hoca olduğu zaman çok sevinmiştim, hocalığı süresince büyük eleştirilere rağmen en büyük destekçisi yine bendim fakat bu demek değil ki ömür boyu Ünal sevgimle Trabzonspor’u yıpratacağım.

Ben bu sosyal medya üzerinden Ünal hoca sevgisi ve paylaşımı yapanların Artık bir amacı olduğunu düşünüyorum, hiçde Ünal hocaya göre değil ama, bu paylaşımlarla acaba ünal hoca Trabzonspor’a ne olarak, hangi amaçla, hangi göreve döndürülmek isteniyor anlamak mümkün değil.

Trabzonspor, Ünal hoca döneminde, şok bir kararla Ünal hocanın görevinden istifa ettiğini açıklaması tabiki hepimizi şok etti, şampiyonluğa giden bir takımın, her ne olduysa oldu, hocası ile yolları ayrılmamalıydı, bu yanlış Ahmet Ağaoğlu’nun yanlışıdır ve bunun bedelinide çok ağır ödedi ve ödemeyede devam ediyor.

Ancak o dönemde, hocanın ayrılmasının ardından, Ünal hocanın ısrarla bir kaç kez istifa etmek istediği ama buna yönetimin izin vermediği, akabinde son olarak yine istifa ettiği bu kez geri dönmemekte kararlı olduğu ve alacaklarının da tamamını alarak fesih belgesine imza koyduğu ortaya çıktı.

Hocanın bu davranışı yada bu kadar çabuk ve kaçar gibi pes etmesi, onu sevenleri terki diyar ettiği anlamına gelmiyor mu? Onun adına Trabzonspor’u yıpratanlar birde bu pencereden baksınlar ve kişilerin değil Trabzonspor’un yani Armanın adamı olsunlar lütfen.

Belki kulübün içerisinde Ünal hocanın kabul edemeyeceği ve asla hazmademeyeceği şeyler olduğu için böyle oldu, o zaman da, Ünal hocaya sorarım, hani sen buranın evladıydın, hani buranın hamurunda vardın ne çabuk pes edip bizi terkettin. 

Bunlar ve benzerleri gibi çokça unsurlar göz önünde bulundurularak düşünülmelidir ve ona göre paylaşımlar yapılmalıdır ki, unutulmamalıdır devam eden ve adımıza hiçte iyi gitmeyen bir lig var ve görevinin başında bir hoca var.

Tekrar ediyorum, Ünal hoca sevgisini Trabzonspor üzerinden yapanlar, mevcut hocaya ve takıma zarar verdiklerinin farkında değiller mi? Yoksa bunu kasti olarak mı yapıyorlar? Eğer kasti yapıyorlarsa bilmelidirlerki bu mevcut hocaya, oyunculara ve en önemlisi takıma zarar vermektedir.

Ayrıca bu paylaşımlarla Trabzonspor’un yıpratılmasını Ünal Karaman bile hiç istemez ve kabul bile etmez bu yapılanlar Ünal hocayıda üzmektedir diye düşünüyorum.

Ünal hocanın bırakılması ne kadar yanlış idi ise, Abdullah Avcı’nın şuan hocamız olduğuda o kadar gerçektir, bunu profesyonel anlamda ve Trabzonspor’a sevgimizi göz önüne alarak böyle düşünelim.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN