Künye
Menü
Uğurcan’dan Sevgilerle | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Uğurcan’dan Sevgilerle

UĞURCAN’DAN SEVGİLERLE

Trabzonspor hafta içi oynadığı ve elinden son anda 3 puanı kaçırdığı Galatasaray maçında oynadığı güzel futbolunu, bu maçta da, devam ettirdiğini gördük.

Hafta içi takımdan süresiz kadro dışı bırakılan A.Parmak’ın oyuncular üzerinde nasıl bir etkisi oldu diye merak ediyordum, belliki bu olayında oyuncular üzerinde Trabzonspor adına olumlu etki ettiği aşikar, bu nedenle bir kez daha bu kadro dışı kararında kararı alanların haklı olduğu ortaya çıkıyor.

Trabzonspor topun tam hakimi olarak oynadığı oyunun 15.dakikasında kullandığı penaltı atışını Djaniny ile gole çevirerek 1-0  öne geçti.

Bakıyorum da, Son haftalarda alınan beraberliklerden mütevellit teknik direktörümüz Abdullah Avcı, bazı yazar ve bazı taraftarlar tarafından eleştirilir oldu. Yersiz ve hocaya haksız olduğunu düşünüyorum, Abdullah hoca geldiğinde Trabzonspor’un durumu ve bugünkü durumu açık bir şekilde ortadadır.

Hocanın defansif anlayışı, ortası anlayışı ve genel olarak futbol anlayışı olan oyununu, yavaş yavaş takım üzerinde oturduğunu, Zaman zaman çok üstdüzey göremediğimiz  futbolumuzun, hedefsiz kalan Trabzonspor’un, oyuncu psikolojisinden kaynaklandığını düşünüyorum.

Kısaca abdullah Avcı’nın gelecek yıl da kredisinın olduğunu, sezon öncesi kampın, yeni transferlerin ve gelecek sezonun görülmesini tavsiye ediyorum, direk katkı yapacak transferlerle çok başarılı olacağını düşünüyorum.

Geçtiğimiz Galatasaray maçında da, bu Karagümrük maçında da, çok iyi oynamanın ya da hep iyi oynamanın, maalesef topu kaleye gönderip ağlarla buluşturmadığında hiçbir faydasının olmadığını görüyoruz, tekrar ediyorum Buda net olarak iyi bir golcü ihtiyacımız olduğu gerçeğini yansıtmaktadır.

Fatih Karagümrükspor maçının ilk devresinde, bir çok denememize rağmen penaltı golünden başka gol bulamadık, böylelikle takımlar soyunma odasına Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğüyle gitti.

Maçın ikinci devresinde Trabzonspor biraz işi hafiften alarak oyuna başladı, yaklaşık 20 dakika Fatih Karagümrükspor‘un oyununu ve baskısını izledik, bu baskı esnasında uğurcan Çakır kalesinde devleti.

Maçın 1-0 devam ettiği bu dakikalarda, uğurcan Çakır üst üste üç tane Müthiş top çıkardı, Bu şutların ilk ikisinin gol olmaması gerçekten Uğurcan’ın kalitesini ortaya koyuyordu, bu dakikalarda kaptan takıma resmen can vererek, bütün izleyenlerine Uğurcan’dan sevgilerle dedi.

Maçın 66. dakikası geldiğinde Fatih Karagümrüksporlu oyuncuların kalecilerin uzaktan bir geri pasını, iyi takip eden Djaniny, kaleciden önce topa hamle yaparak kaleciye de çalım atmak suretiyle, topu boş ağlara göndererek kendisinin ve takımının ikinci gölünü kaydetti 2-0.

Bu dakikadan sonra Trabzonspor yeniden toparlanarak oyun üstünlüğünü eline aldı, çok rahat bir futbol oynayarak ve uzun zaman üstüne aldığı beraberliklere son vererek galip gelmesini bildi.

Geçtiğimiz son maçlarda, genelde beraberliklerin sebebi bireysel hatalardan ortaya çıktı, bu maçta bireysel hata olmadığı zaman demekki gol yemiyorsun ve kazanıyorsun bu noktada, Abdullah avcı hocanın öfkesini, sinirini ve söylemlerinin haklı olduğunu anlayabiliyoruz ve bunları yinede  düzeltecek olan hocadır hocadır.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN