Künye Reklam
Menü
TÜRK HOCANIN DOKUNUŞU | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TÜRK HOCANIN DOKUNUŞU

Yeni bir heyecan, yeni bir başlangıç, yeni bir hoca ve yeni umutlar.

TFF başkanı Demirören’in İstifası, Şenol Güneş’in milli takım teknik direktörü oluşu Ve hocanın İlk açıkladığı milli kadro, Her şey yeni, Yeni bir başlangıç diyebiliriz yani çünkü en azından ben öyle hissediyorum.

Akşam Şenol hoca yaptığı basın açıklamasında, gazetecilerin sorularını yanıtlarken Eski şenol hoca olmadığını artık çok tecrübeli bir teknik adam olduğunu ben hissettim. Ayrıca uzun zamandır törpülenmiş milli duygularımızın geri geldiğini hissettim.

Gerçekten samimi söylüyorum, bir heyecan vardı içimde, Bu heyecan ve kazanma isteği ve arzusu ile Bu maçı izlemeye başladım.

Şenol hoca, Mert, Gökhan Gönül, Merih, Kaan, Hasan Ali, Mahmut, Emre Belözoğlu, Okay, Hakan, Cenk, Burak. 11’i ile maça başladı, burada herkes takım rengini bırakıp kırmızı beyaz olmalı yani şu takımlı bu takımlı yok, artık olmamalıda.

Orta saha mücadelesi ile giden mücadelede ilk yarının 21. dakikasında Burak ile harika bir gol bulduk ve 1-0 öne geçtik, bütün oyuncularımız güzel mücadele veriyor, ama tecrübeli oyuncularımızdan Emre, Gökhan ve Burak’ın katkıları gerçekten alkışlanacak cinstendi.

İlk yarı 1-0 Türkiye üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarı Türkiye daha dikkatli ve paslı bir oyunla başladı, maçın 55. dakikasında Hakan Çalhanoğlu farlı ikiye getiren o şık golü kaydetti ve oldukça rahatladı takım.

Bu milli takımı, bu duyguları özlemiştik, bu mücadele hırs olduğu müddetçe milli takım kazanmaya devam edecektir, herkes Şenol hocanın dokunuşunu yani bir Türk hocanın dokunuşunu farkı gördü.

Kısaca bu duyguyu çok özlemiştik ve özlemimize kavuştuk çok şükür, tecrübe hırs ve azim kazandı.

Arnavutluk ara ara sert oynadı buna karşılık vermek önemliydi, ayrıca maça çift forvet çıkmakta önemliydi, şimdi sahamızda oynayacağımız Moldova maçını odaklanıp Onuda üç puanla kapamamız gerekiyor, bu başlangıç gelecek adına önem arzetmektedir.

Türkiye, gruptaki ikinci maçını 25 Mart Pazartesi günü Eskişehir Yeni Stadyum'unda saat 20.00’de Moldova ile oynayacak.

Daha çok Güneşli güzel günler göreceğiz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?