Künye Reklam
Menü
TÜPÇÜ’DEN GİDER AYAK VOLE | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TÜPÇÜ’DEN GİDER AYAK VOLE

TFF Başkanı Yıldırım Demirören Türk Futbolunun başından gider ayak, son golünü attı ve gitti. İstifa edecek olan adam neden, istifa edeceği gün, başkanı olduğu kurumu ve dolayısı ile tüm ülke futbolunu etkileyecek kararlar alır anlamak mümkün değil, bu tek kelime ile gider ayak vurulan vole dir, bu vole 7 senedir bela olduğu Türk futbolunu en az bir 4 yıl daha etkisi altında tutacak.

Belki yeni gelecek olan TFF yönetimi Şenol hoca ile çalışmak istemeyecek, neden böyle önemli bir konuda, bu kadar bağlayıcı kararı alıyorsun anlamak mümkün değil. 

Ayrıca yönetmelikte karar değişikliği yapıyorsun, KARAR 97/3 Hak Mahrumiyetleri kanununda önemli bir değişiklik yaparak, kulüp başkanlarının aldıkları hak mahrumiyetleri cezalarında indirime gidiyorsun.

Bu kanun değişikliğinde, Nisan ayının 15’inde cezası dolacak olan Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’in cezası tamamlanmış oluyor ve bugün Erzurumspor ile oynanacak müsabakada protokol deki yerini alacak, önemli değil ama bu gider ayak neyin kıyağı onu anlamadık.

Bu net bir şekilde tüpçünün gider ayak attığı VOLE’dir, başka da birşey değil.

PARA ÖNEMLİ DEĞİL

Milli takımla yeniden anlaşma sağlayan teknik direktör Şenol Güneş hoca, milli takımdan senelik 3,2 milyon Euro alacak, Beşiktaş’ta 2,3 milyon euro kazanan hoca, böylelikle yıllık gelirini önemli bir miktarda artırmış olacak.

Şenol hoca için para önemli değil, önemli olan Türk futboluna hizmet etmek, zaten 66 yaşına gelmiş, milli takım hocalığında allah nasip ederse, 70 yaşına gelecek, 70 yaşında adam napacak o kadar parayı, o nedenle bu yaşta hala çalışmak, hizmet adınadır, para için değil.

Zaten kimse, Şenol hocanın paragöz olduğunu, parayı sevdiğini söylediği falan yok, kimse böyle bir şey söylemez, çünkü millet bilirki Şenol hoca parayı hiç sevmez. Parayı sevmiş olsaydı, önceki çalıştığı takımlarda kalan alacaklarını alırdı bağışlamazdı.

Şimdi bonkör hocamız, medari iftiharımız, efsanemiz, Trabzonspor’da hoca olarak hiç şampiyonluk yaşayamamış teknik adamımız, Şenol Güneş hoca, bir çılgınlık daha yaparak, bu gün isim haklarının onlarca milyon dolarlara satılan stad, spor komplekslerinin kol gezdiği ülkemizde bedava adının verildiği, akyazıdaki yeni yapılan spor kompleksine kendi adının verilmesi müsebbibi ile, memnuniyetini belirtmek için, Trabzonspor’a bir bağışta bulunurmu.

Bence bulunmalı, bu güne kadar üzerine yapışan bilgi, etiket ve kara söylentilerden kurtulmanın fırsatı bu, tabi böyle bir kaygısı varsa, hadi sen bizdensin, hocam sana Sudan ucuz, bedavadan ucuz, beleş gibi bir şey olsun bu isim hakkı, sen kendini fazla zorlama, ver bir 5 milyon dolar bağış Trabzonspor’a hakkında kötü konuşanlara kapak olsun, ebedi sussunlar.

 

Sen zaten parayı sevmezsin biliyorum, para dediğin nedirki elin kiri.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?