Künye Reklam
Menü
TS Şampiyon Gibi Oynayan Tek Takım | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TS Şampiyon Gibi Oynayan Tek Takım

TS ŞAMPİYON GİBİ OYNAYAN TEK TAKIM

Trabzonspor yeni hocası Hüseyin Çimşir hocayla İlk resmi müsabakasına Denizlispor kupa mücadelesinde çıktı. Bu müsabaka kupa müsabakası olmasına binayen Hüseyin hocanın belki ilk maçı olması hasebiyle rotasyon yapmadığını gördük, iyi de yaptı.

Denizlispor karşısında Trabzonspor sakatlıklardan mütevellit üç as oyuncusundan yoksun çıktı, bunlar kaleci uğurcan Çakır, Sturridge ve Novak bunun haricinde tam kadro sahadaydı Trabzonspor.

Trabzonspor maçın ilk 20 dakikası top kontrolünü elinde Bulunduran taraftı, belliki Denizlispor gol yememek ve ikinci maça avantajlı gitmek istediler, ancak maçın 21. dakikasında sosa’nın müşiş golü geldi ve maç 1-0 oldu.

Ndiaye Trabzonspor’da ilk kez forma giydi ve onu çok iyi tanıyan Hüseyin hoca, ofansif olarak kullandı onu, performans olarak ilk kez formasını giydiğin bir takımda iyi denecek bir performans koydu ortaya, ileride çok faydalı olacağını gösterdi, zaten kaliteli bir oyuncu ndiaye.

Denizlispor golü yedikten sonra biraz açılır gibi oldu ama yinede savunma anlayışını elden bırakmadı, fakat Trabzonspor bu yarıda oldukça etkili oyun oynadı diye biliriz, Trabzonspor’un bu etkili oyununda sosa ve ndiaye başrol oynadı onun akabinde Nweakame ve Sörloş’da oldukça etkili oynadılar.

Maçın ilk devresinde sosa’nın gölünden başka gol olmadı ve devreye takımlar 1-0 Trabzonspor’un üstünlüğü ike gittiler.

Maçın ikinci yarısı Denizlispor oyunda biraz olsun dengeyi sağladı gibi görülsede maçın kontrolü yine Trabzonspor’da idi, zaten pozisyon bulan tarafta Trabzonspor’du ki, Sörloş’ün bir kafa şutu direkte patladı.

Ligin ilk devresinde de, Trabzonspor’un direkten dönen toplar yönünde hiç şansı yoktu ki, bu konuda belkide rekoru elinde bulunduruyor da diyebiliriz, yani kabusumuz olan direkler sanki ikinci devrede yakamızı bırakmayacak gibi görülüyor bu maçta iki direkten dönen şuta bakıldığında, bunu korku ile düşünüyorum.

Maçın 81. dakikasında Nwakaeme müşiş bir gol kaydetti ve iyi oyununu böylece golle süsleyerek takımını 2-0 öne geçirdi. Bu skor iki ayaklı olan bu turu, rövanşta geçebilecek duruma getirdi diyebiliriz.

Trabzonspor’u Birde şöyle düşündüğümüzde, 
Şampiyonluğa oynayan takımların, kupa mücadelelerinide gördük, gördük ki, Sivasspor hariç diğerleri çok kötü oynadılar,
bütün bu takımların içinde yine en derli toplu ve göze hoş gelen futbolu Trabzonspor oynuyor.

Bu nedenle, bunu böyle görmekte de fayda var, yani kısaca Trabzonspor lig özelinde düşünürsek şampiyon gibi oynayan tek takım.

Neyse maçın son anlarına Trabzonspor 2-0 üstünlük ile, çok rahat bir konumda girdi, yine goller kaçırarak şansızlıklar yaşandı ama futbolda bunlar var tesellisi ile bununda keyfini yaşayarak maçın 90. dakikasına gelindi.

Hakem Maça 3 dakika ilave etti ve bu dakikalarda da başka gol gelmeyince Trabzonspor avantajlı skoru elde ederek maçtan ayrılan taraf oldu.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 

 
        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?