Künye Reklam
Menü
TRABZONSPOR SATILMALI MI? | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TRABZONSPOR SATILMALI MI?

Trabzonspor’un 

sn. Nuri ALBAYRAK başkanın 40 milyon TL borçla ibra edilmeyerek, bıraktığı borç durumundan sonra her gelen yönetimin kat be kat artırarak bıraktığı borçlar, bu gün gelinen noktada ödenemez duruma gelmiştir.

Şimdi borç durumu, 1 milyar 200 milyon TL civarında olduğu anlaşılmaktadır, burada bu batık durumu, sn. Ahmet AĞAOĞLU Başkan kucağında bulmuştur, ekonomik ve sportif tasarruftan başka yapabileceği fazlada bir şey yoktur.

Bugün lerde sn. Ağaoğlu sürekli para lazım, acil 80 milyon lazım diyor bir şekilde bulunup hallediliyor, ardından yine para lazım 100 milyon acil ödeme var diyor, aaaaa yeter ama buna köklü çözüm lazım dimi bıktık. Bu çözüm oyuncu sayarak mümkün değil hallolacak sorun değil.

Bu durumun, sn. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın talimatı ile, bankalar tarafından yapılandırma sistemi ilede düzeltilebilme durumu uzun vadede görülmemektedir, oda garanti değil.

Ancak;

Trabzonspor’un uzun yıllar başarıya aç bir taraftar gurubu olduğunuda göz önünde bulundurarak, bu ekonomik krizden çıkmanında çok uzun zaman alacağını düşünerek, hiç Trabzonspor’un satılabileceğini düşündük mü?

Şimdi bu tepki çekebilir, ancak aklı selim düşünüldüğünde İngiltere, Fransa gibi üst düzey liglerin önemli kulüpleri satılıyor ve çokta güzel sonuçlar elde ediyor olmalarını bir referans olarak kabul edersek, bu neden süper ligde olmasın ve bu neden Trabzonspor olmasın diyede düşünmeden edemiyor insan.

Geçtiğimiz günlerde bu konu ufaktan da olsa bir gündem olmuştu aslında, bir Qatar iş adamının, buna sıcak baktığını ve Trabzonspor’u satın alabileceğini yazılı ve sosyal medyada gördük okuduk.

Eğer bu haberler doğru ise ki, veyahut doğru olmadığını var sayarak yola çıkar isek Trabzonspor’unda albeni si olduğunuda hesaba katarak bu satış işlemi için bir girişimcinin çok rahat bulunabileceğini düşünüyorum.

Eğer söz konusu satış için bir girişimcinin bulunması halinde, pekala çok güzel anlaşmalar yapılarak ve bu anlaşmaya önemli maddeler koyarak satışın gerçekleşebileceğini ve aslında gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum, neden çünkü Trabzonspor’un içinde bulunduğu borç yükünden bu satışla kurtulabileceğini ve başarıya ulaşabileceğini düşünüyorum.

Şimdi kimse bana vatan, millet, milliyet edebiyatı yapmasın, her konuda örnek aldığımız Avrupalıların bu konusunda pekala örnek alabiliriz,

Yatırımcı iş adamına olmazsa olmaz şartlarını sunarsın mesela,

1-Trabzonspor ismi asla değiştirilemez.

2-Trabzonspor Trabzon’dan başka bir şehre yada bölgeye taşınamaz.

3-Trabzonspor üçüncü bir şahısa satılamaz.

4-Trabzonspor renkleri Bordo Mavi’dir asla değiştirilemez.

5-Trabzonspor resmî Amblemi TS’dir değiştirilemez.

6-Trabzonspor iç saha maçlarını Trabzon’da akyazıda oynayacaktır.

Gibi ve benzeri bir dizi şartlar sözleşmeye koyarsın çokta güzel olur.

Belki bu taraftar artık gurur duyacağı başarıları ile mutlu olacağı bir futbol takımına kavuşur.

Bu olmayacak bir konu değildir, artık gelinen noktada bu konu ciddi ciddi Trabzonspor kamuoyunda tartışılmalı ve ivedi karar verilmelidir. 

Tabi bu operasyonun gerçekleşebilmesi için, öncelikle Trabzonspor üzerinden yıllarca nemalanan kesimin, artık böyle bir nemalanma kapısı olamayacağı için, veryansın edeceklerini ve bu operasyona şiddetle karşı çıkacaklarını göz önünde bulundurarak, artık onların bir hükmünün kalmadığını, onlara anlatmak ve kabul ettirmek ilk iş olarak ortada durmaktadır.

Bu tiplerden kurtulma işi başarılmalıdır.

Yiyici kan emicilerden Trabzonspor’un yakasını kurtardığımız an,

Bu söz konusu operasyonun,

Avrupadaki örneklerini de göz önünde bulundurarak Sonuçlarının iyi olacağını düşünüyorum.

Herşey Trabzonspor için,

Herşey başarı için,

Herşey taraftar için.

Diyerek şimdi size soruyorum!!

TRABZONSPOR SATILMALI MI?

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?