Künye Reklam
Menü
Trabzonspor Paşaya Gol Bastı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Trabzonspor Paşaya Gol Bastı

TRABZONSPOR PAŞAYA GOL BASTI

Sezonun ikinci devresinin ilk mücadelesinde akyazıda Kasımpaşa’yı ağırlayan Trabzonspor sahaya çıkışta seromonide Ünal hocadan kalma bayrağa dönme eylemini devam ettirerek başladı bu konuda Hüseyin hocayı bu konuda değişiklik yapmadığı İçin tebrik ederim.

Bir de taraftara teşekkür etmek istiyorum, bu soğuk havaya rağmen futbolu çok özlemiş olacaklar ki, Akyazı stadyumunu full doldurdular, nedenle seyirciye inancınız büyük olsun zaten siz şampiyonsunuz diyorum ve hakikaten çok tebrik ediyorum.

Trabzonspor mücadeleye oldukça hızlı başladı maçın altıncı dakikası olmasına rağmen neredeyse Kasımpaşa ceza sahası içinde oynanıyordu müsabaka, Trabzonspor oldukça etkili görüldüğü bu dakikalarda iştahlı bir şekilde gol aradığı izlendi.

Bir ara Kasımpaşa oyunu dengeler gibi oldu ancak, Trabzonspor’un iyi oyunu ve atakları hiç dinmedi 25. dakikada Trabzonspor’un kazandığı bir frikikten kaptan Sosa müşiş bir vuruşla topu çatal diye tabir edilen köşeden ağlara gönderdi ve Trabzonspor bu golle 1-0 öne geçti.

Bu gölün akabinde 27. dakikada Trabzonspor yine sağ kanattan geliştirdiği atakta Pereira’nın ortasında kuzeyin oğlu Sörloş kafayı Çaktı ve takımını 2-0 öne geçiren golü kaydetti.

Tabi Trabzonspor coştu bir kere, hiç durur mu bu kez sol taraftan geliştirdiğimiz bir atakta topla buluşan Nwakaeme Çaprazdan Mütüş bir vuruşla enfes bir gol kaydetti bu golle Trabzonspor 3-0 öne geçti, bu soğukta türbinleri dolduran taraftar oldukça mutluydu.

Trabzonspor Dört dakikada 3 golü bulduktan sonra aynı kalitede oyununu devam ettirdi ama ilk yarı itibari ile başka gol olmayınca  soyunma odasına Trabzonspor 3-0 Üstünlükle gitti.

Trabzonspor içerde oynadığı maçlarında, 2016 senesinin 5. Ayında Kasımpaşa’ya 6-0, ayrıca yine içerdeki bir maçta, 2018 senesinin 5. Ayında yine Kasımpaşa’ya 5-2 mağlup olmuştu, ben bu mağlubiyetlerin üzüntüsünü hala unutamıyorum, bu maçın ilk devresi itibarı ile, o Farklı mağlubiyetlerin rövanşını alabilirmiyiz diye düşünmedim desem yaşan olur.

Trabzonspor ikinci yarıya da çok hızlı başladı, zaten ikinci yarının  hemen başında Kasımpaşadan bir oyuncu kırmızı kartla dışarda kaldı, Trabzonspor oldukça rahatladı, Nwakaeme’nin asistinde Sörloş kendinin ikinci takımının dördüncü golünü attı ve Trabzonspor skoru 4-0’a getirdi.

Skor olarak oldukça rahatlayan Trabzonspor, bir dizi değişikler yaptı sosa, ekuban ve ndiaye oyundan alınan isimler oldular, oyunun temposu biraz Yavaşlamış görünse de yine oyun kontrolü Trabzonspor’un elindeydi, 
sağ taraftan gelen müşiş bir ortada, topu iyi kontrol eden Nwakaeme, alışılagelmiş o ayak içiyle Mütüş bir vuruş daha yaparak topu tam çataldan kaleye gönderdi ve skoru 5-0’a getirdi.

İyice gardı düşen Kasımpaşa artık Trabzonspor’a karlı koyamayacak duruma geldi, Trabzonspor’un geliştirdiği ve yatakta, kuzeyin kralı Sörloş Çok rahat pozisyonda şık bir kafa dokunuşuyla hem Hattrick yaptı kendi adına, Trabzonspor adına da altıncı golü kaydetmiş oldu, böylelikle maçta skor 6-0’a geldi.

Bu gol den başka gol olmadı, maç bu skorla sona yerdi maç izlemeye gelen seyirciler güzel bir futbolla güzel bir skor izlemenin mutluluğunu yaşadı daha önce Kasımpaşaspor’un burada bize fark yaptığı maçlarında bir anlamda rovanşı alınmış oldu.

Şöyle bir çırpıda maçın iyilerini sayacak olursak, campi, obi mikel, Sosa, Nwakaeme ve Sörloş oldukça kaliteli oyun oynadılar, sonradan oyuna giren oyuncular içerisinde Serkan da aldığı sürede mükemmel oynadı.

Sezonun ilk yarısını burada altı ikilik Kayseri galibiyetiyle kapatan Trabzonspor, sezonun ikinci yarısına da yine burada, Kasımpaşa’yı altı sıfır mağlup ederek sükseli bir başlangıç yaptı, Tabi caiz ise Trabzonspor, Kasımpaşa’ya gol bastı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?