Künye
Menü
Trabzonspor Otopsi İncelemesine Takıldı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Trabzonspor Otopsi İncelemesine Takıldı

TRABZONSPOR OTOPSİ İNCELEMESİNE TAKILDI

Trabzonspor deplasmanda Denizlispor karşısına mutlak galibiyet için çıktı. 

Daha evvelki süre içerisinde Denizlisporla oynadığımız son dört müsabakanın üçünde sahadan mağlup ayrılan Trabzonspor, takdir edersiniz ki bu müsabakaya bu istatistiğin stresi ile çıktı.

Teknik direktörümüz Eddie Newton, Yeni transferlerimiz Baker ve Afobe’yi ilk 11’de sahaya sürdü. Joao Pereira, Trondsen, Kamil Ahmet, Ekuban ve Marlon’un sakatlıkları, Flavio’nun kırmızı kart cezalısı olması bu kadro tercihinde önemli rol oynadı. 

Edgar, Hüseyin, Campi, Serkan ve Abdurrahim tercihlerinin hepsi bir arada olmasıda, hocanın ilginç tercihi olarak göze çarptı. Bu isimler ile sahada nasıl bir dağılım olacak diye merak edildi.

Trabzonspor’un müsabakaya 3-5-2 olarak başladığı göze çarptı. Hüseyin, Edgar ve Campi üçlüsü ile defans, Abdurrahim, Serkan, A.Ömür, A.Parmak ve Baker beşlisi ile orta saha ve Nwakaeme ile Afobe ikilisi ilerde forvet hattını oluşturdu Eddie Newton.

Trabzonspor maça oldukça durgun başladı, maçın onuncu dakikasına kadar Denizlispor’un baskı ve ataklarını izledik. Trabzonspor oyuna konsantre olma da oldukça zorlandı.

Maçın 20. dakikasından sonra, Trabzonspor kısmen toparlanarak daha derli toplu oynamaya, daha topu kontrol altında tutarak ataklar geliştirmeye başladı, ancak bu ataklarından sonuç almakta zorlandı.

Yeni transferlerden Baker, İyi bir kumaş olduğunu daha iyi olacağını oynadığı futbolla bize göstermiş oldu. Bir frikik vurusunda, kaleci çataldan çıkardı topu. Yeni transfer Santrafor Afobe’de oldukça hareketli bir oyuncu olduğunu gösterdi, birazcık kondisyon ve fizik gücü eksikliği olabilir bu zaman içerisinde düzelecektir.

Nwakaeme İlk yarının mübalağsız 35 dakikasında hiçbir varlık gösteremedi, Ama ilk devrenin son 15 dakikasında oldukça önemli işler yaptı, ceza sahasına girdiği bir anda rakibi tarafından arkadan müdahale ile yere indirildi, hakem penaltı noktasını gösterdi ancak, bu penaltı var incelemesi ile iptal edildi.

Bu penaltının var incelemesi o kadar uzun sürdü ki, dedim herhalde adli tıp’a dilekçe yazdılar bu pozisyon için otopsi istediler onun sonucunu bekliyorlar olmalılar ki, Bu kadar geciktiler ve akabinde, Buz gibi penaltıya tecavüz edip iptal ettiler.

Trabzonspor ilk yarının ilk 15 dakikası hariç diğer kalan dakikalarında bana göre güzel oynadı, soyunma odasına golle girebilirdik ancak olmadı, dolayısıyla ilk devre 0-0 sona erdi.

İkinci devreye Trabzonspor daha istek ve arzulu başladı, bir kaç pozisyon buldu, ancak gole çeviremedi. Bu pozisyonlarda, A.Ömür ve Nwakaeme vardı, ilk yarıdaki gibi ikinci yarıda da, yeni transferler, Baker ve Afobe iyi mücadele ettiler.

Maçın 62.dakikasında Nwakaeme’nin ara pasında top A.Ömür’e geldi Abdüş bu topu ağlarla buluşturup golü yaptı ancak hakem, bir dilekçe daha yazdı, Adlitıpa (VAR) epey bir beklediler ve bir ofsat uydurup bu gölüde iptal ettiler hayırlısı ile.

Denizlispor’dan yeni transfer sako oyuna girer girmez 67.dakikada ard arda iki sarı kart görerek ve dolayısı ile kırmızı kart ile oyun dışı kaldı, bu kart ile Denizlispor bu dakikadan sonra 10 kişi kaldı.

Denizlispor on kişi kaldıktan sonra, takım olarak arkaya yaslanıp, kontra ataklar ile hücum şansı aradı, bu dakikalarda Trabzonspor rakibi karşısında baskılı gözüktü ancak, pazisyon ve gol bulmakta oldukça zorlandı.

Trabzonspor kapalı defansı açmak için oldukça uğraştı ancak bir geçit bulamadı, ilk hafta maçı gibi bu maçtada hakemler etkili oldular, hakemlerin sonuca etki yaptıkları kararlar, VAR’ın otopsi gibi incelemesi dikkat çekti, sonuç olarak, Trabzonspor ligin ikinci haftasınıda da, galibiyet alamamış oldu.

Bu maçtan çok dersler çıkarmalıyız. 0-0 sona eren müsabakada, Trabzonspor’un zaman zaman iyi, zaman zaman kötü oyununu gözlemledik. Bu oyunun çok çok üzerine koyamazsak, bu sezon başlamadan bitmiş olacak, eksik oyuncuların ve gelecek olan yeni transferlerinde katılımı ile düzeleceğiz diye umut ediyoruz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN