Künye Reklam
Menü
Trabzonspor Körüklü Otobüs Gibi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Trabzonspor Körüklü Otobüs Gibi

TRABZONSPOR KÖRÜKLÜ OTOBÜS GİBİ

Trabzonspor, Ziraat Türkiye kupası için sahasında Adanademirspor’u ağırladı. 

Abdullah Avcı sahaya oldukça rotasyonlu Erce, Pereira, Edgar, Hugo, Faruk Can, Kamil Ahmet, Flavio, Lewis Baker, Bilal, Diabate, Plaza 11’i ile çıktı.

Bu rotasyonlu kadro, oynadığı oyunla Abdullah Avcıyı memnun etmedi diye düşünüyorum ki, hiç kimseyi memnun etmedi.

Bu kadar beceriksiz oyuncuların bir araya gelmesi, yada getirilmesi, futbol tarihinde kayıtlara kadro mühendisliğinde facia olarak geçecek nitelikte olduğunu söylesek yanlış söylememiş oluruz.

Maçın ilk devresi itibarı ile Trabzonspor’un defanstan oyun kurarak oynamak istediğini ancak, stoperlerin oyun kuracak orta saha oyuncusu bulmakta zorlandıkları görüldü.

Ve buna mukabil yan pas yapmak durumunda kalan stoperler, oyunun olumsuz etkilenmesine ve buda Trabzonspor’un ilerde çoğalamamasına sebep oldu.

Kanatların hiç işlemediği, bunun birinci sebebinin sol açıkta Bilal, sağ açıkta Diabate’nin çok vasat ve etkisiz olmalarıydı.

Pereira ve Faruk Can doğru oyun ve paslarla oynuyorlar ancak önlerindeki yeteneksiz oyuncular bu iki oyuncunun doğru oyununuda gölgede bırakıyor maalesef.

Sol bek Faruk Can’a ayrı bir paragraf açmak istiyorum, sahanın en genç, en tecrübesiz, ama en doğru ve akıllı oynayan tek oyuncusuydu diyebilirim. İlk defa forma giydiği Trabzonspor’da, bu maça özel önünde Bilal’in olması onun adına talihsizlik oldu diyebilirim.

Trabzonspor’un defansif organizasyonlar haricinde, orta saha ve ileri uçta çok etkisiz olduğu, defansın orta sahaya yakın kurgulanması Trabzonspor’u rakip sahada topa hakim göstermesinin dışında başka kayda değer bir olumlu hareket, oyun, yada varyasyonlar maalesef ilk devre itibarı ile göremedik ve ilk devre 0-0 berabere bitti.

Abdullah Avcı ikinci devreye iki oyuncu değişikliği ile başladı, Sefa Kınalı Bilal’in yerine, Kerem Baykuş Plaza’nın yetine oyuna girdiler.

Daha ikinci devrenin hemen başında 47.dakikada ceza sahasına yapılan bir ortada karambolden, Adanademirspor golü buldu ve maçta 1-0’lık üstünlüğü eline aldı.

Ama çok geçmeden Maçın 55.dakikasında Trabzonspor kullandığı bir korner atışında, stoper Vitor Hugo şık bir kafa vuruşu yaparak Trabzonspor’un maçtaki eşitliğini sağladı 1-1

Vallahi bu Maçın şu dakikasına kadar ve daha önceki bir kaç maça bakıldığında Trabzonspor’u körüklü belediye otobüsüne benzettim, beli kırık, önü ayrı, arkası ayrı oynuyor, bu takım nasıl düzelecek bilemiyorum.

Maçın 72.dakikasında Diabate yerini Yusuf Sarı’ya bıraktı, tabi bu oyuncuların bu kupa maçında yer bulması, kısaca bu rotasyon Abdullah Avcı’nın elindeki malzemeyi görmesi adına olumlu oldu diye düşünüyorum.

Maçın 80.dakikasında Adanademirspor geliştirdiği bir atakta, Trabzonspor’un beş defans oyuncusu arasında iki Adanademirspor’lu oyuncunun, Mehmet Akyüz ile gol bulması çok sinir bozucu bir durum olarak ortaya çıktı ve bu golle Adanademirspor 2-1 üstünlüğü ele aldı.

Hakem maça 5 dakika ilave verdi ve bu ilave dakikalar oynanırken Trabzonspor biraz üstünlükle baskı kurmaya başladı ve 90+3.dakikada yine Hugo sahne aldı ve yine şık bir kafa vuruşu ile takımının umudunu devam ettiren golü kaydetti 2-2 oldu maç. 

Uzatma dakikalarının da uzatmaları oynandığı bir anda Trabzonspor’un ani gelişen atağında, Yusuf Sarı, Baker’in topuk pasıyla buluşup ceza sahasına daldı ve defansın faullü müdahalesi ile yerde kaldı, bana göre abartılı bir düşüş ardından hakem penaltı noktasını gösterdi.

Bu penaltı atışını Baker kullandı ama maalesef golü bulamadı, kaleci doğru tarafı bularak penaltı atışında gole izin vermedi, içime sinmeyen ama gol olsa maçı bitirecek bu penaltı atışı, adilane bir şekilde gol olmayınca, 2-2 berabere biten maç 15’er dakikadan iki devre oynanmak üzere uzatmalara gitti.

Uzatma devrelerinin ilk 15 dakikalık bölümünde, Adanademirspor’un 10 kişi kalmış olmasından dolayı, Trabzonspor’un belirgin bir oyun üstünlüğü göze çarptı. Ancak bu bölümde gol bulamadı ve ilk 15 dakikalık uzatma devresi berabere sona erdi.

Maçın uzatma dakikalarının ikinci 15 dakikalık süresinde de, Trabzonspor’un üstünlüğü ile geçilmesine rağmen, iki net gol pozisyonuna eksik Adanademirspor girdi ve bu gol pozisyonlarından faydalanamadı ve 120 dakikalık süre 2-2 sona erince maç seri penaltı atışlarına kaldı.

Bu penaltı atışlarının ilkini Trabzonspor A.Parmak ile kullandı ama gole çeviremedi, Adanademirspor kullandığı penaltıyı gole çevirdi ve penaltılarda 1-0 lık üstünlük elde etti.

İkinci penaltılarda Trabzonspor Adına Maçın yıldızı Hugo atışını kullandı be Of’a kaçırdı, Adanademirspor penaltıyı gole çevirdi ve 2-0 öne geçti.

Üçüncü atışlarda, Trabzonspor Marlon ile skoru 2-1’e taşıdı, Adanademirspor’da kaçırdı ve skor 2-1 kaldı.

Dördüncü atışımızı Flavio kullandı ve gole çevirdi skor eşitlendi 2-2 Adanademirspor atışını gole çevirdi ve 2-3 öne geçti.

Beşinci atışta Trabzonspor Baker ile atışını kullandı ve gole çevirdi skor 3-3 oldu ve Adanademirspor kritik penaltıda atışı gole çevirdi ve skoru 3-4 yaparak turu geçen taraf oldu.

Trabzonspor’un bu maçtan çok dersle çıkarması gerekmektedir, son kupa şampiyonu Trabzonspor’un bu Turda elenmesi camiamız adına, çok şık olmadı, çok üzücü oldu.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?