Künye
Menü
Trabzonspor Kolay Turladı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Trabzonspor Kolay Turladı

TRABZONSPOR KOLAY TURLADI

Trabzonspor 2-1’in rövanşında akyazıda çıktığı Altay maçına as kadroya yakın bir kadro ile çıktı.

Bu maçın önemini ve kazanılması gerektiğini anlatan bir unsur olan bu durum, Denizlispor maçının kaybedilmesi ile taraftarını oldukça üzmüş ki,  taraftarın gönlünü alamadı, buna dair bu maçta taraftar sayısında epey bir azalma oldu.

Trabzonspor maça oldukça kontrollü başladı, ilk dakikalar itibarı ile Altay topu ayağında tutan pas yapan, Trabzonspor ise maçı kontrolü altında tutan görünümündeydiler, ilk şut, ilk köşe vuruşu bile Altay’dan geldi.

Maçın ilk devresi böylede devam etti, öyleki Trabzonspor ilk tehlikeli atak ve pozisyonunu 36. dakikada buldu, bu dakikaya kadar hiç zevk vermeyen bir müsabaka izlediğimizi söyleyebiliriz.

Bu tip maçların bu aşamaları genelde oynamayan, sakatlıktan yeni dönen oyuncuları görebilmek için iyi bir fırsat olarak görüldüğünde, bunca şans bulmasına rağmen bir arpa boyu yol alamayan, bal yapmayan arı gibi vız vız vız biyerde bir şey yok olan, advijaj’ın devre arasında gönderilmesi gerekmektedir.

Maçın ilk devresi çok sıkıcı olan futbolun hakemin bitiş düdüğü ile sona ermesine sevindim, taraflar 0-0 devreye girdiler. İlk devre doğan Erdoğan ve Abdülkadir’in gayreti göze çarptı başkada bir şey yoktu.

Trabzonspor ikinci devreye arzulu istekli başladı, etkili kramponlar kendilerini gösterdi be bir anda Trabzonspor 2-0 öne geçti, goller Sturridge ve Ekuban’dan geldi.

Bu dakikadan sonra zaten morallenen Trabzonspor korner atışından gelen topu Ekuban indirdi Sturridge tamamladı ve bir anda 3-0 oldu maç, Sturridge kadronda varsa sağlıklı ise kulübede oturmaz olduğunu, oynadığı maçta gösterdiği etkili işleri ile gösterdi bu akşam.

Maçın 71. dakikasında Yusuf’un kullandığı korneri genç yabancı oyuncumuz ivanildo şık bir kafa vuruşu ile topu Trabzonspor’un 4. golü olarak Altay ağlarına gönderdi ve inanılmaz mutlu olduğunu herkese gösterdi onun adına bizde sevindik. 4-0

Ünal hoca dayanamadı ne hikmetse yine Sturridge’den yana kullandı oyuncu değişikliğini, ya adamı bırak bari bu rahat maçta bir doksan dakka tamamlasın da, sana doksan dakka oynatmadın diyemesinler.

Bu maça dair, Trabzonspor’un bu kupayı ve maçı önemsediğini, özellikle ikinci devrede önemsediği maçlarda neler yapabildiğini çok net gördük.

Gol yemezse nikahına zararı olduğu İçin bu maçın 82. dakikasında Altay’dan da golü yedik çok şükür. Maç bu golle 4-1’e geldi maç.

Maçta başka gol olmayınca Trabzonspor’un 4-1 üstünlüğü ile sona erdi maç ve Trabzonspor bu skorla turu geçerek, Türkiye kupasında adını son 16’ya yazdırmayı başardı.

Bu maçta iyi oynayan Sturridge, Ekuban ve Abdülkadir’in yanında Doğan Erdoğan’ı çok beğendim, ayrıca Serkan ve Abdurrahim’in hırs ve performansları da gelecek adına çok olumlu sinyaller verdi.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 

 

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN