Künye
Menü
Trabzonspor Gaza Bastı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Trabzonspor Gaza Bastı

TRABZONSPOR GAZA BASTI

Trabzonspor beklediğim gibi baskılı başlayamadı, Konyaspor maça belliki iyi hazırlanmış, karşılıklı ataklarda iki tehlikeli pozisyon bulan Konyaspor oldu.

Abdullah Avcı, kadro tercihinde tahminlerde bulunanları ters köşe yaptı, forvette Afobe, stoper yada ön liberoda Hosseini’yi ve sağbekte Pereira’yı bekleyenler yanıldı ki, bencede hoca kadro istikrarı adına, alışılmış kadroyu sahaya sürerek doğru yaptı.

Maçın 16.dakikasına kadar Konya oldukça zorladı Trabzonspor’u ancak bu dakikada Trabzonspor Nwakaeme ile bir pozisyon yakaladı ancak Nwakaeme’nin vuruşu yandan dışarı gitti.

Bu pozisyondan sonra Trabzonspor biraz daha baskılı oldu, 22.dakikada ayağa paslarla gelişen atakta, Serkan’ın ortası ile buluşan Nwakaeme topu şık bir dokunuş ile ağlarla buluşturdu ve Trabzonspor bu golle 1-0 öne geçti.

Bu golden sonra Trabzonspor oldukça iyi oynamaya başladı derken, 27.dakikada yapılan müthiş bir atakta, A.Ömür’ün faulle durdurulması sonucu sakatlanarak oyundan çıkması, morallerimizi bir hayli bozdu. A.Ömür’ün ayağına bandaj yapılarak hastaneye sevk ettiler, ayağına çekilecek MR’dan sonra durumu netlik kazanacak.

Bu dakikadan sonra oyunda yine denge sağlandı, oyunun orta saha mücadelesi olarak devam ettiği bu anlarda, Trabzonspor adına takımın en önemli iki oyuncusu, Baker ve A.Parmak’ın maalesef sahanın en kötü oyuncusu olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle Baker’nin vasat oyunu, A.Parmak’ın üzerine yük binmesine sebep olduğundan, orta sahadaki gücümüzün ve takımın atağa kalktığı anlardaki bu unsurların yetersizliği, pozisyona girmemizde engel teşkil etmektedir.

Maçın ilk devresi itibarı ile daha çok topa sahip olan, daha çok pas yapan ve daha arzulu olan Trabzonspor’un ayağa pas ile oynadığı ve üstün olduğunu buna mukabilde, devreyi 1-0 önde kapadığını söyleyelim.

Trabzonspor maçın ikinci devresinde de iyi oynamayı sürdürdü, sahada ne yapmak istediğini bilen, sağlı, sollu ataklar geliştiren, rakibe her alanda baskı kuran bir Trabzonspor vardı sahada bu anlayış muhakkak hoca etkisi ile oluşmuştur diye biliriz.

Maçın 58.dakikasında Nwakaeme’nin asistinde topla buluşan Flavio topu düzgün bir vuruşla ağlara gönderdi, bu golle Trabzonspor 2-0 öne geçerken izleyen taraftarda derin bir nefes aldı.

Bu gol takımı oldukça ateşledi dakikalar 61’i gösterdiğinde Dijaniny, Ekuban ile verkaç yaparak kaleci ile karşı karşıya kaldı ve şık bir vuruşla Takımının üstünlük sayısını 3-0’a taşıdı.

Trabzonspor’un bunca kalibresi düşük oyuncusuna rağmen, A.Avcı’dan öncesi ve A.Avcı’dan sonrası olarak ikiye ayırabiliriz.

Burada bir itirafta bulunmak istiyorum Avcı’nın ismi geçtiği zaman karşı çıkanlardandım, ama bu durum şimdi Trabzonspor’un bu halini gördükten sonra mahçup olmama neden olmaktadır.

Ancak yinede, hocanın ilk adı geçtiği zaman gelmiş olsa, başarılı olamayacağını o meşhur düşüşü yine yaşayacağını fakat hocanın bu kadar kredi bulamayacağını düşünüyorum.

Sonradan gelmesi ve kredi sağlamış olması Takımın bugün ki duruma gelmesini sağladı bu anlamda da, hocayı ilk adı geçtiğinde istemememin hem hocaya hem Trabzonspor’a faydalı olduğunu düşünüyorum diyerek buradan kendimi sıyırayım.

Maçın 73.dakikasında yeni transfer Berat, A.Parmak’ın yerine oyuna dahil oldu ve onu izleme şansı bulduk, ilk bakışta biraz heyecanlı ama, hem mücadeleci hemde  yere sağlam basan bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim.

Bu maçın yıldızı Ekuban, Edgar ve Nwakaeme olarak söyleyebiliriz, iyi oyuncular olarak Serkan, Hugo ve ikinci devre Flavio diyebiliriz.

Maçın 88.dakikasında Konyaspor ender geliştirdiği bir atakta golü buldu ve skoru 3-1’e taşıdı, bu olmasa iyi olurdu ancak buna nazar boncuğu olsun diyelim.

Avcı geldikten sonra ilk kez Trabzonspor farklı bir galibiyet aldı, bu maçın ikinci devresinde Trabzonspor öyle bir gaza bastıki, bu gaza basma golleri ardı ardına getirdi ve maçın sonucuna farklı skor olarak yansıdı. 3-1

(2010-11 ŞAPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN