Künye
Menü
Trabzonspor’da Kongre Kararı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Trabzonspor’da Kongre Kararı

TRABZONSPOR’DA KONGRE KARARI

Ahmet Ağaoğlu ve yönetiminin Trabzonspor’un başına seçildikleri zaman, Trabzonspor’un gerçekten ekonomik olarak çok zor bir dönemden geçtiği aşikardı.

A.Ağaoğlu 2017-18 sezonunun 29. haftasında olağanüstü bir kongre ile göreve geldi ve daha sonra olağan genel kurulda tekrar başkan oldu ve 2018-19 sezonunda tam sezon olarak görevde kaldı.

İlk 6 aylık döneminde ve sonraki tam dönemde, sn.Cumhurbaşkanımızın aldığı bir karar ile bankalar kurulu konsersuyumu ile borçlara yapılan yapılandırma sonucunda ekonomik olarak elinin rahatlaması sonucu, şampiyonluğa da oynadığı için başarılı işlere imza attı diyebiliriz ve söz konusu bu sezonda Trabzonspor’u Avrupa’ya taşıdı.

Ancak şampiyonluk yarışında, İstanbul’un üç büyük takımının şampiyonluk yarışının dışında kaldığı bir yarışı, yeni kurulmuş bir semt takımı olan Başakşehir’e kaptırması oldukça eleştirilere neden oldu.

Bu süreçte, şampiyonluk yarışında takımın hocası Ünal Karaman ile yollarını ayırması, onun yerine tecrübesiz isimlerle devam edilmesi şampiyonluğun kaçırılmasındaki en büyük yönetim hatasıydı diyebiliriz.

Akabinde 2020-21 sezonuna yapılan transfer yanlışları ile başlaması ve Trabzonspor’u daha sezonun hemen başında yarışın dışında bırakması, bardağı taşıran son damla oldu.

Elindeki şampiyonluk yarışı veren önemli oyuncuların takımdan ayrılmasını engelleyemeyerek yerlerine çok kötü oyuncu profilleri transfer etmesi yeni sezonda Trabzonspor’un çok kötü duruma düşmesine neden oldu.

Bütün bu gelişmeler ışığında, Trabzon küçük bir yer olmasından sebep bir çok söylenti de ayyuka çıktı.

Bu söylentilerin en büyüğü, adını bilmediğimiz bir İngiliz Menejer ile yapılan bunca kalitesiz transferlerden oldukça yolsuzluklar yapıldığı söylentileri idi ki, bunları defalarca yazmamıza ve dillendirilmesine rağmen yönetimden hiç bir itiraz ve yalanlama gelmedi.

Başkan ilk tam sezonunun aksine ikinci tam sezonunda, altından kalkamayacağı eylem ve söylemlerde bulundu ki, bu hamleleri sn.başkanı taraftar ve kamuoyu bazında çok zor durumlarda bıraktı.

Taraftar ile dalga geçer gibi, 6 numara işini bırakın, 8-2=6, 4+2=6 eder, nedir bu altı sevdası bırakın bu işleri demesi, ayrıca transferleri, akşam pazarında 1 kg. Şeftali fiyatına 3 kg. Şeftali alıyorum mantığı ile yapıyorum demesi, kalitesiz çıkan transferlerden dolayı başkanı çok zor durumda bıraktı.

Saha sonuçlarıda istenilen düzeyde olmayıp, Trabzonspor’un yarıştan erken kopması, kamuoyunda olduğu kadar yönetimin içinde de bazı tartışma ve huzursuzluklara neden oldu, bu anlamda tartışmalar yaşandığı ve bireysel istifalar gelebileceği çokça konuşuldu ancak henüz bir istifa olmamasının ardında olağanüstü bir genel kurul kararı gelebileceğini göstermektedir.

Haber kaynağımı söyleyemeyeceğim ancak edindiğim bir bilgiye göre, Trabzon’un Trabzonspor ile ilintili ağır isimleri ve divan kurulu A.Ağaoğlu’na artık bırakması gerektiğini söyleyerek baskıda bulunduğudur.

Bu baskı ve kötü gidişin üzerine, geçtiğimiz günlerde bazı alanlardaki görev değişiklikleride sn.Ağaoğlu’nun elini oldukça güçsüzleştirdiği ve görevi bırakması yönünde yapılan baskılara karşı koyamaz duruma geldiği bu nedenle önümüzdeki hafta sonu oynanacak Galatasaray maçının ardından olağanüstüsü kongre kararı alacağı söylendi.

Eğer başkan böyle bir karar alırsa ki bu karar Trabzonspor menfaatleri adına olumlu bir karar olacaktır. 

Ayrıca bütün camia bu kararı beklerken ısrar etmenin bir anlam ve mantığı bulunmadığını akli Selim olan bilmelidir ki, zarar verdiğimi ve faydalı olamadığımı anladığım an görevi bırakırım diye beyanatı da olan sn.Ağaoğlu artık ısrar etmemelidir.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN