Künye Reklam
Menü
TRABZONSPOR AVANTAJI ELDE ETTİ | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TRABZONSPOR AVANTAJI ELDE ETTİ

 

Trabzonspor Türkiye Kupası son 16 turunun 1. Müsabakası olan Balıkesirspor maçına iyi kadro diyebileceğimiz bir kadro ile çıktı, bu iyi kadronun  beş oyuncusu Türk, bu Türk oyuncuların dört tanesi Trabzonspor alt yapısından olduğunuda belirtmeden geçemeyeceğim.

Beklendiği gibi yağışlı ve soğuk bir havada oynanan mücadelenin seyirci sayısı, 
20 bine yakın olmasına rağmen, yinede tirübinde yer yer boşlukların olmasının sebebi olarakta, bu kış akşamında maçın saat 20:30’da olmasına bağlı olduğunu söyleyebilirim.

Trabzonspor onazi’nin sakatlanmasıyla boşalan yerini, ara transferde bazı sebeplerden dolayı dolduramadı, bu bölgede Kamil Ahmet Çörekçi ile maça başlayan Trabzonspor beklenildiği gibi maça üstün başladı ve rakibini oldukça zorlamaya başladı.

Oyuncularımızın oldukça hırslı ve istekli oyunları dikkat çekti, fakat Balıkesirsporun katı savunma yaptığı mücadelede Trabzonspor bu savunmayı açmak için bütün oyunları denerken, kendi savunmasında da dikkati elden bırakmadı.

Trabzonspor baskıyı ilk yarının sonlarına doğru oldukça artırdı, bu baskının sonucunda da, maçın 45+1. dakikasında Abdülkadir’in şık asistini ekuban  şık bir plase ile gole çevirdi, böylelikle maçın ilk yarısı Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Maçın ikinci yarısına Trabzonspor aynı ilk onbir ile başladı, ikinci yarı karşılıklı pas hataları ile oynanırken 48. dakikada Balıkesir’in şık golü geldi, golü Nizamettin Çalışkan attı, oyunda skor dengelendi 1-1

Trabzonspor’da bazı oyunculardan beklediğim performansı göremedim, bu oyuncular Yusuf, Abdülkadir, novak ve pereira idi, vasatın üstüne çıkamadılar, Abdülkadir asist yapmasına rağmen onun haricinde beklenen oyunu oynayamadı.

Maçın 63. Dakikasında Trabzonspor yeniden üstünlüğü yakaladı, pereira’nın yaptığı ortaya rodellega güzel bir kafa vuruşu yaparak takımını 2-1 öne geçirdi.
Skorda üstünlüğü yakalayan Trabzonspor maçında kontrolünü eline aldı, bu dakikalarda ekuban’ın oldukça etkili olduğunu gördük ve maçında yıldızı olan ekuban oldukça takdir topladı.

Maçta başka gol olmadı, Trabzonspor elde ettiği 2-1 lik sonuçla maçın ikinci etabına avantajlı bir skorla şansını taşıdı.
Balıkesirspor attığı golle bir nebze olsun deplasman golü avantajını kendi saha ve seyircisi önünde oynayacağı rövanş maçına taşımış oldu.

Bu arada Ünal hocanın biraz mecburiyetten, birazda oyuncuların hak etmeleri ile alt yapıdan bir çok oyuncuya şans vermesi ve bu oyuncuları görme imkanı bulması da avantajı oldu.

Bu gençlerin Trabzonspor’un geleceğini kurtaracak cevherler olduğunu bir kez daha gördük ve takdir ettik, bu konuda ısrarın da devam etmesi dileği ile Trabzonspor’un iyi yolda olduğunu görüyor ve darısının Başakşehir maçına olmasını diliyoruz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?