Künye Reklam
Menü
Torpil Olmadımı Başarı Oluyor | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Torpil Olmadımı Başarı Oluyor

TORPİL OLMADIMI BAŞARI OLUYOR

Türk milli takımı tarihinin en mükemmel kadrosuna ve başarılarına sahip şu anda,
daha önceki, eleme maçlarında genellikle 3-5 bilemedin 7 ihtimalli hesaplar yapardık Gruptan çıkmak yada tur atlamak İçin.

O dönemler, genelde torpil ve adamcılık had safhada olduğu İçin bu tür başarılarda gelmiyordu maalesef.

İyi hatırlıyorum, milli takıma hoca lazım olduğunda, kimin lobisi o günlerde 
daha iyi ise o, yada onun adamı teknik direktör oluyordu, 
bu böyle olunca da, o hoca birilerinin adamı oluyor ve dolayısı ile rahat hareket edemiyor ve milli takıma çağırdığı oyuncu grubunda kendi inisiyatifini de kullanamıyordu.

Doğal olarak, onu oraya hoca yapanların talimatlarını uyguluyor ve genellikle İstanbul’un üç büyük takımından oyuncularla milli takımı dolduruyordu, Anadolu’dan onca o kadroyu hakeden oyuncular, maalesef milli takım kadrosunu göremiyordu.

Dolayısı ile Bu kadroları oluşturan İstanbul’un şımarık ve medya maymunu oyuncularıda, hertürlü alem ve eğlenceyi yapıp, maçları ikinci planda bırakıyorlardı, ayrıca milli takım yetkilileriyle prim pazarlıkları, araba ev pazarlıkları yapıyor, jeepler havada uçuşuyordu.

Buna benzer onlarca nedenlerin etkisi ve gölgesinde oynanan müsabakalarda doğal olarak başarı değil başarısızlık hakim oluyordu.

Şimdilerde değişen ve gelişen futbol anlayışımızın yanında ve birazda yerleşen hak hukuk adalet ki çok yetersiz, Anadolu’nun her takımından, Avrupa’dan nerede Türk ve başarılı, milli takımı hak eden futbolcu varsa artık milli takıma davet ediliyor ve bu başarılarda akabinde geliyor işte.

Şöyle Son 8 maça bir baktığımızda, milli takımımızın 1B,1M ve 6G’i var, Bu müsabakalarda 3 gol yedi, 16 gol attı ve son dünya şampiyonu takımdan iki maçta 4 puan alarak, 19 puanla o, bir milyar euroluk Fransa’nın önünde grup lideri bir takımdan bahsetiyoruz.

Ve diyorum ki, bu milli takım, tarihinin en başarılı dönemini yaşıyor ve tarihinin en kaliteli kadrosuna sahip, ayrıca Şenol hocayıda tebrik ediyorum ve bu gün ülkemizin futbol alanındaki en kaliteli ve başarılı teknik adamı olduğunu düşünüyorum.
 
Tabi bütün bunları düşünüyorum ve söylüyorum diye yanlış anlaşılmasın ben sadece, ülkemizde futbol adına doğru hamlelerin artık yapılmaya başlandığın dan bahsediyorum, yoksa yoksa,


Bu takım çok büyük bir takım, artık rakip tanımaz demiyorum. 
Türk futbolu hala çok iyi yerlerde değil,
tabiri caizse daha kırk fırın ekmek yememiz lazım, turu, grubu geçer ve 
Avrupa şampiyonasında gruplarda başarısız da olabiliriz, ama ben bu takıma güveniyorum bir başarı gelecek.

Avrupa şampiyon olacak halimiz yok,
ondan sonra demeyin ki, ne oldu senin takımına, ben sadece artık iyi işler oluyor, ben bu takım tarihinin en iyi dönemini yaşıyor diyorum, Bu takım süper takım, herkesi yener, Avrupa şampiyonu olur demiyorum.

Kafayı yemedim herhalde, manyak da değilim, neyin ne olduğunu biliyorum sadece diyorumki, iyi işler oluyor ve olacakta, sadece artık futbolumuzda torpil olmasın, hakeden görev alsın hepsi bu.
Bak torpil olmadımı başarı oluyor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?