Künye
Menü
Tff Şimdilik Diyerek Ne Amaçlıyor | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Tff Şimdilik Diyerek Ne Amaçlıyor

TFF ŞİMDİLİK DİYEREK NE AMAÇLIYOR

UEFA, 55 ülkenin yerel futbol federasyonları İle tele konferans yöntemi ile gerçekleştirdiği toplantıda, bütün üye ülkelerin onayını alarak önemli kararlara imza attı.

UEFA’nın aldığı bu önemli kararlar akabinde, Türkiye futbol kamuoyu TFF’nin de buna uygun kararlar alarak, liglerin erteleneceğini beklerken, TFF ters köşe yaparak böyle bir açıklama yapmadı.

TFF başkanı yaptığı açıklamada, daha önceki kararımız, yani seyircisiz oynama kararı şimdilik devam ediyor dedi. 
Buradaki “şimdilik” ifadesi ucu açık bir ifade oldu, yani Düşündürücü!!

Benim bundan anladığım, TFF’nin buna cesaret edemediği, yada sorumluluğu üslenecek cesareti gösteremediği için, 
bu kararı Külliyede toplanacak olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlık edeceği ve bilim kurulununda katılacağı devlet erkanının geniş kapsamlı toplantısında alınacak kararda belirlenecektir.
Yani Cumhurbaşkanı bu kararı verecek gibi geliyor bana.

Yada, TFF’nin bu kararın ardında bir sinsilik var, şöyleki Trabzonspor liderlikten düşene kadar durumu idare edip, Trabzonspor’un lider olmadığı bir anda, hemen lig için erteleme gelebilir. 
Bu ertelemenin ışığında da, ligi olduğu şekilde tescil ederek dilediklerini şampiyon yapmak isteyebilirler.

Bu senaryolar çerçevesinde, planlama yaptıkları endişesi taşımaktayım, ancak;
Obi mikel’in Trabzonspor İle olan sözleşmesini, korona virüsü korkusu İle burada oynamak istememesi nedeni ile karşılıllı anlaşarak fesh etmesi ve Trabzon’dan ayrılması,
federasyon nezdinde Trabzonspor’un elini güçlendirmiştir.

Çünkü, bundan sonra olası bir ligi erteleme kararında, Trabzonspor TFF’ye Ligi erteleme kararınızı bekledik ertelemediniz, biz de korku içinde olan oyuncumuz İle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık diyecek.

Trabzonspor’un Eğer ligi erteleme kararınızı zamanında vermiş olsaydınız, oyuncumuz Obi mikel’in izine ayrılması İle sözleşme feshi işlemi yapmayacaktık, şimdi aldığınız bu kararla bizi mağdur ettiniz.
Deme ihtimaline karşı, TFF Trabzonspor’dan çekince duyup, Bu nedenle ileri yada yakın bir tarihte ligi erteleme niyeti varsa, bundan dolayı bir kez daha düşünmek durumunda kalacaktır. Diye Umarım!!

Ne diyelim dileriz herkes için adaletli, sağlıklı ama kimsenin mağdur olmadığı kararlara imza atarlar.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN