Künye
Menü
TFF BAŞKANI ve VALİLERİDE HALK SEÇSE OLMAZMI | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TFF BAŞKANI ve VALİLERİDE HALK SEÇSE OLMAZMI

ülkemizde yerel seçimler var, her birey özgür iradesini kullanıp, inandığına gidip oyunu attı, sonuç olarak kim seçilirse seçilsin ona saygı duyup, ondan hizmet bekleyecez. 

Her sonuçta insanlık kazansın mantığıyla, Kazanan kişileri tebrik ediyorum ve halk uğruna insanlık uğruna görevlerini tamamlamalarını diliyorum, Allah yar ve yardımcıları olsun.

Benim burada eklemek isteyeceğim ve merakta ettiğim bir unsur var.

Bu yerel seçimlerde, küçük büyük belediye başkanları, Meclis üyeleri ve Muhtarlar seçiyoruz, amacımız iyi yönetecek olanı seçip, kaliteli olan düsturu ve insanlığı, yaşam kalitemize fayda sağlayabilecek kişileri görev başına getirmek değilmi?

Peki, hayatımızın en önemli zamanlarını ve pisikolojilerini kapsayan başka branşlarda ki yöneticileri de, bu seçimlere ekleyerek seçsek daha mantıklı ve adaletli olmazmı.

Örneğin halkın seçtiği Başkanlar  memleketi, şehrimizi dolayısı ile insanlığı yönetiyorda, 

Federasyon ları, İlleri, dernekleri yönetemezlermi.

Ben açık olarak şundan bahsediyorum, Valilik’ler, TFF başkanı ve diğer federasyon başkanları, içinde bu oy pusulalarına bir yer açılsa, bunca bütçeleri olan ve milli duyguları ilgilendiren bu kurumları, atanan yada kısıtlı sayıdaki üyelerin iradesi ile seçilen değilde, halkın özgür iradesi ile seçilen insanlar yönetse daha mantıklı ve adil olmazmı.

Bu çok zor yada mantıksız olmasa gerek, pekala yerel seçimlerle birlikte bu seçimlerde yapılabilir ve bundan halk olarakta çokta memnun oluruz.

Fanatiği yada tarafı olduğumuz dernek yada klüp başkanlarını kendi genel kurul üyeleri tarafından, kendi tüzüklerine göre belirledikleri, mevcutta da olduğu gibi, genel kurullarda belirlenebilir bu tamam.

Dolayısı ile benim arzu ettiğim,  bu federasyon başkanları, kulüplerin güçlerine göre değilde, keza 

valiliklerde iktidarın arzusuna göre değil, halkın gücüne ve iradesine göre seçilen insanlarca yönetilmiş olur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN