Künye
Menü
Tff Başkanı Atandı | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Tff Başkanı Atandı

TFF BAŞKANI ATANDI

“Türk Futbolu Yeni Patronunu seçti” diye başlık atmak isterdim ancak!!

Bu başlığa baktığımızda zannedersinki, futbolun içinden gelmiş, futbolu iyi bilen biri Başkan oldu, yok öyle olmadı.

Öyle olması için, futbolun içinden gelen, futbolu iyi bilen bir adayın ve en az futbol camiasından 10 bin’e yakın katılımla yapılan genel kurulun seçtiği bir Başkan olmalı.

Futboldan uzak, dayatma ile aday yapılmış konjektürün kuklası ve %80’ini avukat, müteahhit, iş adamının oluşturduğu bir avuç (200 kişi) insanın seçtiği biri olmamalı bu.

Oysaki, İnşaat sektöründe, devletle iş tutup köşe olmuş ama futbolu kullanarak isim yapmış bir inşaatcı atandı, sözüm ona seçildi.

Yani değişen hiç bir şey yok, koskoca Türk futbolunu yönetecek yönetim kurulunu, yine siyaset atadı, 
halbuki yukarda dediğim gibi futbolun içinden gelen ve futbolu bilen insanların seçeceği futbol adamları Türk futbolunu yönetmeli derim hep.

Maalesef, futbolumuzdaki kalite adına değişen hiç bir şey olmayacak, hep aynı senaryolar değişik figüranlarla sahnelenip duracak.

5 Nisan 1950 doğumlu olan Nihat Özdemir, 1976 yılından beri Limak İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile iş hayatında oldukça başarılı, ama!!

Aziz Yıldırım döneminde Fenerbahçe'de, ayrıca Ankaragücü yönetimininde ve Demirören döneminde TFF yönetimlerinde bulunmuş, Futboldan anladığı hepsi bu yani.

Ancak başarılı olduğu alan aslında Limak inşaat ile bulunduğu iş alanları. Yoksa topu bomba diye karakola getirecek adamlar futbolumuzu yönetecek, net yani.

Başta attığım başlığın aslında sanal olduğu, gerçek başlığın ise,

“Sistemin adamı, al birini vur ötekine”
“Şike devam ediyor” olmalı.

Trabzonspor adına bu yönetime olan iki ismin de, Trabzonspor yönetiminin insiyatifinde olmadığını düşünüyorum, atanmışlara atanmış kuklalar bunlar.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN