Künye
Menü
TEK SUÇLU ERDOĞAN | Ömer Faruk
Ömer Faruk

gündem61

TEK SUÇLU ERDOĞAN

merhaba değerli dostlar. Böylesi anlamlı bir günde buluştuğumuz için Rabbime şükürler olsun. Cumamız mübarek olsun.

TEK SUÇLU ERDOĞAN
Acaba merak ediyorum, milleti için bu kadar çalışıp, bu kadar hizmet edip yine suçlu olan bir başka insan var mıdır?
2002 den bu güne kadar ülkemizdeki değişimleri gözünüzün önünden bir film şeriti gibi geçirin lütfen. 
Sağlıktan ulaşıma, eğitimden teknolojiye, iş dünyasından sosyal hayata kadar bir çok alanda hayal dahi edilemeyecek değişimler oldu. 
Türkiye aynı Türkiye iken bu değişim nasıl oldu, kendiliğinden olmadığına ve değişen sadece zihniyet olduğuna ve değişimi gerçekleştiren kadroların başında Erdoğan olduğuna göre niye suçlu....
Çünkü çok nankör bir toplum olduk.
Eskiyi çok çabuk unuttuk. 
Her tarafı dökülen hastane köşelerinde, ilaç kuyruklarında saatlerce beklediğimiz günleri hiç yaşamadık sanki. 
Bugünün 25-30 yaş civarı olan genç nesil elindeki imkanların kendilerinden önceki devirde yaşayanların da elinde olduğunu sanıyor, aksi söylendiğinde ise bu bizim hakkımız olması gereken diyor. Geçmişte neden olmadığı ile ilgilenmiyor bile. 
Sadece bu yönden mi! Değil tabi ki. Siyasete soktuğu isimsiz onca insan, makam verip, ünvan verip ortaya çıkardığı bir çok koltuk sevdalısı, ne oldum delisi olan nankör siyasetçilere ne demeli. 
Bir an için düşünelim! O Erdoğan sizi davet edip görev vermese idi siz sittin sene kendi isminizle bir halt edebilir mi idiniz. Kardeşim diyerek altın tepsi ile Cumhurbaşkanı yaptığı Sayın Gül’ü hangi başka parti aday gösterirdi. Danışmanlıktan Başbakan yaptığı Sayın Davutoğlu’nu ders verdiği üniversitede başka 
hangi lider fark edip siyasete davet ederdi.  Sayın Babacan’ı şayet elinden tutup parti kurucusu yapıp sonrada bakan yapmazsa onu kim farkedecekti. 
Evet tek suçlu ERDOĞAN.....
Sen neden bu isimlerin altından koltuğu çekiyorsun ki. Koltuğun tadını tattırıyorsun, bırak ömürlerinin sonuna kadar otursunlar, koltuk mu yok. 
Suçlusun Erdoğan....
Cavid19 salgınında dünya belli yaşın üstündekileri ölüme terkedip ilaç bile vermez iken sen el üstünde tut, değer ver, evinde oturtup ihtiyaçlarını ayağına gönder, maaşını evinde öde, dünyanın en modern hastanelerini yap, dünyanın bir ucundan hastanı al ülkeye getir, en mükemmel donanımlı huzurevlerinde bak.
Onların iyiliği için, sağlığı için sokağa çıkma yasağını devam ettir, her şeyi yap.
Ama maske.....
Sen günün 20 saatini millet için çalış, herkes uyurken sen toplantı yap, her kes tatil yaparken sen bir sürü dert ile uğraş, dünyanın hangi bir köşesinde aç susuz bir mazlum var ise ona yardım elini uzat,
Dünyanın süper güçlerinin gözünün içine baka baka parmak salla, kafa tut.
Ama suçlu Erdoğan....
Bir an için düşünelim, Cumhurbaşkanı olarak Sayın Erdoğan değil de Sayın Gül olsa idi veya bir başka isim, bugünkü durumundan daha iyi olma ihtimali sizce var mi?
Suçlusun Erdoğan....
Dünyanın krizle boğuştuğu bir dönemde senin başında olduğun devlet ardı ardına her biri başlı başına kendi alanında en önde gelecek eserlerin açılışını yapacaksın. 
Suçlusun Erdoğan.
Çünkü sen başında takke, arkanda bakanlar cemaatle namaz kılıyor, onca işin arasında Kuran hatim ediyor, ülkeyi baştan başa her biri şaheser camilerle donatıyorsun.
Suçlusun Erdoğan.....
Sevgisini de nefretinizde belli etmede ölçüyü kaçıran bir milletiz. Bazen sevgiyi ifade ederken özellikle analarımızın evlatları için söylediği Allah benim ömrümden alsın sana versin duasını Sayın Erdoğan için söyleyecek kadar maksatı yanlış anlaşılan sözler sarfederiz. Bir kimsenin kendi ömründen veya bir başkasının ömründen alıp başka birine verme kudreti olmadığını bildiğimiz halde bunu maksatı sevgisini ifade etmek olan bir hanımefendiye sinkaflı sözler sarf edecek kadar da ölçüyü kaçıran bir milletiz. Sayın Erdoğan anında bunun cevabını vermiş olsa da onlara yetmez, çünkü suçlu Erdoğan...
Biraz empati lütfen......


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN