Künye
Menü
Tek Kelime İle Rezaleeet | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Tek Kelime İle Rezaleeet

TEK KELİME İLE REZALEEET 

Trabzonspor maça ideal 11’inden Nwakaeme, Ekuban ve A.Parmaktan yoksun çıktı, bu oyuncuların akabinde yeni transferlerden Diabate ve Hugo ayrıca Sefa Kınalı ilk 11’de sahaya çıktı. Saha ve hava futbol oynamak için mükemmeldi.

Maç orta saha mücadelesi şeklinde  başladı, buna mukabil Başakşehir biraz daha istekli görüldü, locaların bir kısmına az sayıda da olsa taraftar alınması bir heyecan yarattı ve bu taraftarın heyecanı takımları etkilemiş görüldü.

Trabzonspor oldukça ataklar geliştirdi ancak bu ataklar hücumda etkisiz oluşumuz ile sonuçsuz kaldı, zaten böyle akılda kalacak, Sefa’nın şutu dışında, net bir pozisyonumuzda olmadı. Trabzonspor’un en iyi yaptığı bol bol kişisel hatalardı, okadar hatalar olduki bunlar tehlikeli olduğu anlarda oldu.

Başakşehir’in akıllı oyunu, Trabzonspor’un yorulmasına sebep oldu ve akabinde golüde buldu, Başakşehir sezonun ilk golünü de bu maçta buldu.

Trabzonspor’un eksik oyuncularının eksiklikleri fazlası ile hissedildi, sahada istenileni veremeyen fazlasıylada oyuncu vardı, bunların başında Sefa, Diabate ve Kamil vardı ve vasatı aşamadılar, bunlara binaen Adobe’nin etkisiz futbolu pozisyon bulamamamızda etken oldu, ayrıca sahada en iyi ve ayakta kalan oyuncu olmasına rağmen Baker’in bariz bir hatası sonucu golü yedik, Edgar’ın da bariz bir hatası olmasına rağmen Hugo ile iyi uyum sağladıkları görüldü, Hugo kalitesini ortaya koydu diyebiliriz ancak bu yeterli değildi.

Trabzonspor’un bu görüntüsü ile çok büyük sıkıntılar yaşayacağı gün gibi ortada. Geçtiğimiz sezonu şampiyonluk yarışının akabinde ligi ikinci sırada bitiren takım bu olmamalı.

Maçın ilk devresi, henüz bir puanı olan ve sezonun henüz ilk golünü bulan geçen yılın torpilli şampiyonu Başakşehir’in 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci devre de, ilk devrenin kopyası gibi başladı ve devam etti, zaten maçın 54.dakikasında da, Başakşehir Ender ataklarından birini yaptı ve ikinci golünü kaydettiler. 0-2 oldu.

Trabzonspor bal yapmayan arılar gibi vız vız etti ortaya bir şey koyamadı maalesef. Trabzonspor yarışmacı bir takımdır, burası antröner yetiştirme yeri değildir, elin İngiliz’ini takımın başına koyup hoca olmasına katkı yapmak akıl alacak şey değil. 

Trabzonspor’un hocası tecrübeli ve yarışmacı ruhu olması gerekmektedir. Belliki Eddie Newton çok etkisiz ve başarısız oluyor, daha sezonun başı olduğu için hemen icabına bakılması gerekmektedir. Bu hocada ısrarcı olmak Trabzonspor’a ihanet olur.

Maçın 65-75. dakikalar arasında başakşehir idman maçı yapar gibi top çevirmeye başladı, resmen bizimle taşak geçtiler, kimsenin Trabzonspor’u bu duruma düşürmeye hakkı yoktur, derhal gerekenler bunun hesabını ödesinler.

Hiç bu kadar aciz bir Trabzonspor son zamanlarda izlememiştim, sezona çok kötü başlayan ve henüz golü olmayan Başakşehir karşısında, Kendi evimizde hem iki gol yiyoruz hemde acizleri oynuyoruz, dakika 75-80 skor 2-0 mağlubuz ve biz defansta yan pas ile top çeviriyoruz, rezalet.

Belliki Trabzonspor, hoca konusunda ve iç transfer konusunda büyük hata yaptı, Bu hata sonucu da bu rezalet futbol ve bu durum ortaya çıktı, burada tek suçlu vardır oda yönetimdir, ancak bu işin çaresini de bulacak ve çözüme kavuşturacak olan da yine yönetimdir.

Hiç vakit kaybetmeden hoca operasyonu yaparak, Önümüzdeki hafta Fenerbahçe maçına yeni hocayla çıkmamız gerekmektedir. Aksi halde bu takıma Fenerbahçe kadıköy’de tarihi hezimet yaşatır, bu ayıp da bu yönetimin olur.

Geçen yıl şampiyonluk kaçırmış bir kadro, Bu yıl şampiyonluğun en büyük adayı olması gerekirken, Koca camiada bu büyük taraftarın hayallerini suya düşürdüler. Bu hayal kırıklıkları infiale neden olmadan yönetim hoca operasyonunu yapmalı.

Ben iddaa ediyorum, Trabzonspor mevcut kadrosundan hiçbir oyuncuyu göndermeseydi ve yeni transferde yapmasaydı şampiyonluğun en büyük adayıydı, bana hiçbir mazeret sunmayın, yönetimin mevcut oyuncularını ikna edip kadroda tutması bir meziyet işidir bu meziyet sizde yoksa oda sizin ayıbınızdır.

Bu Maça dair futbol adına yazacağım artık hiçbir şey yok, sadece rezalet futbol rezalet sonuç diyebilirim. 0-2 mağlubuz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN