Künye
Menü
Tarihi Sezona Tarihi Havlu Attık | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Tarihi Sezona Tarihi Havlu Attık

TARİHİ SEZONA TARİHİ HAVLU ATTIK

Maçlar öncesinde, şampiyonluk yarışı ve kümede kalma mücadeleleri içeren maçların aynı saatte olması nedeni ile ve maçların seyircisiz olmasından mütevellit stad önlerinden canlı tv yayınları yapıldı gün boyu.

Takdir edersinizki şampiyonluk maçları bizi ilgilendirdiği için, Başakşehir’in maçının oynanacağı Fatih Terim stadında ve Akyazı stadında yapılan canlı yayınları takip ettim.

Başakşehir’in stad dışına büyük bir ekran koyması ve olası bir galibiyet ile şampiyonluk geleceği için 1500 kişilikte sandalye yerleştirmişler ki, şampiyonluk geldimi seyirciniz ile kutlayalım diye, ancak,

Sosyal mesafeli yerleştirilen bu sandalyelerin, tahminen 150 tanesi doldurulabildi, bunların da 16-17 tanesi Başakşehir’in gerçek taraftarı, geri kalanı ise para ile oraya getirilmiş, aslında kalabalık olsun diye 1500 kişiye para vermişlerdir ama, belli ki, parayı alan kaçtığından alan boş kalmış.

Nihayet maçlar başladı ve her zaman ki gibi, Trabzonspor’un hastalığı nüksetti ve hemen golü bulup, el firenini çekti ve akabinde golü yedi ve devreye 1-1 berabere gittiler.

Başakşehir ise ihtiyacı olan golü bulup, oyunu elinde tutmayı başararak, devreye 1-0 önde gitti, ikinci devrelerin sonunda herşey belli olacakta, ilk devreler Trabzonspor adına yavan aş gibiydi.

İkinci devre başladığında Trabzonspor’un daha derli toplu ve daha atak olduğunu gördük, Zaten azıcık baskılı oynadığında Trabzonspor’un gol bulmaması diye bir şey söz konusu değil, buldu da, zaten.

Bir penaltı vuruşundan sörloş kendinin ve takımın ikinci golü kaydetti, hemen akabinde Novak güzel bir gol kaydetti ve takım bir anda 3-1 öne geçti.

Trabzonspor’un tabii ki öne geçmesi maçı kazandığı anlamına gelmiyor, spor mücadeleyi bırakmadı, hüseyin hoca skoru bulunca maçı aldığını zannetti herhalde Orta sahadan iki oyuncu Ndiaye ve a.parmak’ı dışarı aldı.

Bu oyuncu değişiklileri Trabzonspor’un belini büktü belliki ve Konya ardı ardına üç gol bularak geri dönüş yaptı ve maçı bir anda 3-4’e getirdi. 

Bu sonuçla, maalesef Trabzonspor tarihi bir sezonda tarihi bir havlu attı.

Proje takımın, proje şampiyonluğunu yapan mühendisler, bu projelerine dahil edemedikleri taraflar eksikliğini büyük ölçüde hissetmiş olsalar da, yine de şampiyonluğu yaşadılar.

Ancak, Türkiye tarihinde ilk defa şampiyon olan bir takımın, şampiyonluk sevinci ilk defa Şampiyon alanın bulunduğu şehir dahil Türkiye’nin hiçbir yerinde kutlamadı yani yaşanmadı bu şampiyonluk.

Teknik direktörümüz Hüseyin hocaya, Zor zamanda yaptığımız teklifi geri çevirmeyip bugüne kadar verdiği mücadele ve kakkısı için kendisine teşekkür ederiz, ancak önümüzdeki kupa finaline onunla çıkamayacağımızı da kendisine ileterek, görevine son vermek durumundayız.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN