Künye
Menü
Taktım Bu Kavşaklara | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Taktım Bu Kavşaklara

TAKTIM BU KAVŞAKLARA 

Türk Futbolunun bitmeyen çilesi hakemler ve hataları, aslında her dönem bu hataları yapanlar var, çünkü bunlar seçilmiş evlatlar, yaptıkları hatalarıda kasti ve adamına göre yapıyorlar, o nedenle hep varlar, hemde futbol tarihimiz var olduğu sürece varlar.

Kimin sesi daha gür çıkıyor yada horozu  ötüyorsa hemen ona dönüyorlar, kavşaklar gibi, her kime lazımsa, lazım olan bunların içinden geçiyor, fakat burada bir fark var, yardakçılığını yaptığı tarafın, içinden geçmesine izin verirken, karşı tarafın içinden geçmesine izin vermiyor hemen kırmızı ışığı yakıp seni durduruyorlar.

Türk Futbolunun marka değeri ve Avrupa’da başarısı için Ne zaman bu kavşaklardan kurtuluruz diye düşünüyorum da, mümkün değil kurtulamayız çünkü bu kavşaklar olmazsa, lobisi güçlü olanlar bu maratonda karşıya geçemez, bilakis virajı alamayıp kamyonu şarampole yuvarlarlar, mazallah bu duruma düşmemek için, bu kavşaklar onlar adına hep olmalı, oluyorda zaten.

Peki nerede adalet, yatırımsa yatırım, alt yapıysa alt yapı, Avrupa’ya oyuncu transferi ise oda var, ee o zaman neden annemizin liginde başarılı olamıyoruz, çünkü bu kasıtlı yolu ve virajı dönemiyoruz, adaletli bir futbol yönetimi olsa, bunlara prim vermese, ooofff bende ne diyorum, bekle eşeğim bekle, arpa biterde yersin.

Tabi bu adaletsizlikler olduğundan, çoğu zaman hakedenin kazanamadığı, haketmeyenin kazandığı bir yarış sonunda çıkılan Avrupa arenasında, Edirne kapıyı öteye geçemiyoruz, sonra ülke puanı diye ağlaşmalar falan, geçin bunları beyler geçin adil olun.

Çok mu zor anlamıyorum, Türk futbolunu iyi, kaliteli ve adaletli yönetmek, hayır çok zor olmasa gerek fakat, futbolu futboldan anlamayan iş adamlarına yönettirirsen,  onlarda menfaatlerine göre kavşaklar türetirler pardon üretirler, kolay kolay köşeyi, pardon virajı dönebilmek için.

Denemesi parayla değil, Türk futbolunu teslim et futbolun içinden gelen futbol adamlarına bakalım, onlarda kavşakların etrafında dönüp duracaklar mı, yoksa Türk futbolunu hak ettiği yere kavuşturup Avrupa’larda uçuracaklar mı? 

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN