Künye
Menü
TAKIM “MİLLİ” HOCASI “ECNEBİ” | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

TAKIM “MİLLİ” HOCASI “ECNEBİ”

 

Milli takım, kulüp takımı gibi değildir,
Hiçbir yönüyle kulüp takımı gibi değildir bir kulüp takımının yönetimleri o kulübün taraftarının arzusu istekleri doğrultusunda veyahut o kulübün çıkarları doğrultusunda o kulübe başarılı olacaklarına inandıkları yabancı oyuncu ya da hocalari transfer yapabilirler,

Ancak milli takımlar böyle değildir adı da üzerinde olduğu gibi milli dir yani Ülkenin tamamını kapsar ülkenin tamamının desteğini alır, bütün ülkenin ilgisini çeker, başarısı ile de başarısızlığı ile de bütün ülke ya sevinir ya üzülür.

Bu nedenle milli takımlarda hedefler hep başarı odaklı olmalıdır Kulüp takımları gibi düşünemezsiniz oyuncu yetiştirmek gibi bir düşünce ve kaygın olmamalıdır ülkenin o anda milli takıma uygun en iyi oyuncuları milli takıma davet edilir ve bu  en iyi oyuncularından oluşan gruptan en iyi takım kurularak başarı elde edilmeye çalışılır.

Burada maddiyat kesinlikle aranmamalıdır,
Aranmaz da ancak bu gün gelinen noktada Türk milli takımını öyle bir hale getirdiler ki yabancılardan devşirme oyuncuları Türk Vatandaşı yapıp oynattılar yabancı hocaların milli takımın başına teknik sorumlu olarak getirdiler hiçbir sonuç elde edilememiştir.

Bu kafa ile bu geri kalmış zihniyetle Türk futbolu yönetilmeye devam esilirse başarı beklemek hayalden öte gitmeyecektir Başarılı olabilmek için Türk futbolunun bütün unsurlarında değişiklikler yapılamalıdır milli duygusu ve kaygısı olmayanlar futbolumuzun hiç bir alanında artık görev alamamalıdır.

Bu gün milli takımımızın başarısızlığı ortada iken onca eleştiri ve baskılara rağmen ecnebi hocasının görevine son verilmemeside ayrı bir ciddiyetsizliktir.

Türk milli duygusu olmayan bu ecnebi adamı göreve getirirken öyle bir mukavele yapmışlarki göndermek zor demek, peki kardeşim bu Alzheimer olmuş adamın gönderilmediği her geçen zaman ülkemizin kaybettiği itibar fes edemediğiniz mukaveleden dahamı az zararlı anlamak mümkün değil.

Artık takımı milli Hocası ecnebi bir oluşum istemiyoruz bu duruma derhal son verilmesi en büyük beklenti ve arzudur lütfen daha çok ısrar edip enkazı büyütmeyin, milli takımı hakedecek okadar  türk antrenör var ki, hemde yürekleri milli duygularla dolu başarıya aç sadece sizin yanlıştan tez zamanda dönüp gerçeği görmenizi bekliyor.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR) 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN