Künye Reklam
Menü
SUÇLU GÜÇLÜ OLDUĞUNDAN UZADI | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

SUÇLU GÜÇLÜ OLDUĞUNDAN UZADI

Trabzonspor'un tarihindeki en büyük sorun ve o sorunun önemli bir duruşmasının günü geldi çattı.

Trabzonspor avukatları bu dava için uzun süredir hazırlıklık yaptı.

Trabzonspor’un, 2010-11’de yaşanan şike süreci kapsamında Spor Tahkim Mahkemesi’ne yaptığı başvuru sonrası, bu duruşma yapılacak.

Trabzonspor’un adına, Başkan Ağaoğlu, Asbaşkan Mehmet Yiğit Alp ve Başkan Yardımcıları Ertuğrul Doğan ile Önder Bülbüloğlu duruşmaya katılacak isimler.

FIFA Disiplin Komitesi’nin, Türkiye Futbol Federasyonu, şike süreciyle ilgili olarak gerekli yaptırımları uygulamadı gerekçesiyle yapılan başvuru dosyasını reddetmesinin ardından, ekim ayında CAS'a başvuran Trabzonspor'a, CAS yetkilileri tarafından 15 Aralık 2018 için duruşma tarihi verilmişti. 

Ancak o dönem Trabzonspor'da kongre süreci yaşanması nedeniyle kulüpten yapılan erteleme talebini dikkate alan CAS, duruşmayı 15 Mart 2019 tarihine yani bu zamana almıştı.

Yaklaşık 1 yıldır bu duruşma için hazırlanan Trabzonspor Hukuk Kurulu, 2010-11 sezonundaki şike süreciyle ilgili oldukça geniş kapsamlı bir rapor sunacak.

Başkan Ağaoğlu, CAS'a yaptıkları başvurudan olumlu bir sonuç alacaklarına inandığını belirterek, "CAS'taki duruşmadan olumlu bir sonuç bekliyoruz. Bu konudaki kararlılığımızı çok net bir şekilde ortaya koyacağız ve sonuna kadar gideceğiz. Umarım bizim için olumlu sonuçla döneriz" dedi.

Trabzonspor'un talebinde, hukuki olarak bir haklılığı var. Bu dava bir ilk olacak. Trabzonspor lehine karar çıkarsa ilk yaşanacağı için futbol açısından 'milat' olacağı söyleniyor.

Trabzonsporlu bütün taraftarlar ve tüm Türk futbol kamuoyu bu duruşmadan çıkacak sonucu bekliyor, bu karar inşallah bizim için arzu ettiğimiz bir karar olacaktır.

Aslında, gerçekler ortada yediden 70’e herkes gerçeği biliyor ancak suçlu güçlü olduğu için mevzu uzuyor duruyor.

Nihayet sonuca yaklaştık sonuç çok yakın dır o kupa trabzon’a gelecek.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?