Künye
Menü
SONUÇ SÜPRİZ DEĞİL | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

SONUÇ SÜPRİZ DEĞİL

Trabzonspor Göztepe maçına Uğurcan, Kamil Ahmet, Hüseyin, Hossaini, Novak, Sosa, A. Parmak, Ekuban, Yusuf, Nweakame, Rodallega dan oluşan 11 ile çıktı.

Ünal hoca sakatlıklardan duyduğu rahatsızlıktan bahsetti, bu konuda haksızda sayılmaz, çünkü bu sıkıntı Trabzonspor’da kadro derinliğini olumsuz yönde etkiliyor. Kesinlikle kim daha iyi ise onu değilde, sağlıklı kim varsa onu oynatıyor Ünal hoca. Yedek kadroya baktığımızda bunu daha net anlıyoruz, Arda, Murat Cem, Toure, Batuhan, Ali Osman’dan oluşan yedek kadro Bu.

Maç coşkulu bir taraftar topluluğu önünde başladı, Trabzonspor maçın başlamasıyla kontrollü eline aldı ve baskılı oynamaya başladı, ilk on dakikada Sosa bir şut attı ama az farkla ağuta gitti, Göztepe oldukça kalabalık ve iyi bir savunma anlayışı ile oynadı, Trabzonspor bu dakikalarda baskılı oynamasına rağmen pozisyon bulmakta zorlandı. Ancak,

Trabzonspor baskılı oyununun semeresini 28. Dakikada rodallega ile aldı ve maç 0-1 oldu. Bu dakikadan sonra başka gol olmayınca maçın ilk yarısı Trabzonspor’un 0-1 üstünlüğü ile sona erdi. Maçın ilk devresinin iyileri, Yusuf, Sosa ve Hüseyin olduğunu söyleyebiliriz. Vasat olarak ise Abdülkadir Parmak gözüktü.

Maçın ikinci yarısına Trabzonspor aynı kadro ile çıktı, ikinci yarıya Göztepe biraz daha canlı başladı, ama pozisyona girmekte zorlandı bu dakikalar çok sürmeden, Trabzonspor tekrar kontrollü eline aldı ve 51. Dakika da Yusuf kaleci ile karşı karşıya kaldı ancak topu kaleciye nişanladı.

Maçın ilerleyen dakikalarında Trabzonspor baskılı oyununu devam ettirdi, ancak 70. Dakikada ender gelişen Göztepe atağında, Göztepe bir penaltı kazandı ve bunu gole çevirdi maç 1-1’e geldi.

Bu penaltı golü Trabzonspor’un moralini bozmadı ve baskıya devam etti, hemen 72. Dakikada Trabzonspor’un gelişen bir atağında Abdülkadir parmak müşiş bir gol kaydetti ve Trabzonspor yeniden üstünlüğü yakaladı, maç 1-2 oldu.

Trabzonspor bu üstünlüğünü korumak için biraz fazla geri yaslandı bu dakikalarda Göztepe ataklarını sıklaştırdı ancak, Trabzonspor bu ataklara ustalıkla karşılık verdi, 86. Dakikada ekuban sakatlanarak yerini Batuhan’a bıraktı.

Maçın 90. Dakkikasında Trabzonspor’un ani gelişen atağında Yusuf’un müşiş topuk pası, Abdülkadir’in ayağına geldi ve Abdülkadir’in sert şutu, Göztepe savunmasının kendi kalesine göndermesine sebebiyet vermesi ile Trabzonspor’un 3. Golü geldi ve maç 1-3 oldu.

Maçın geri kalan dakikalarda başka gol olmadı ve Trabzonspor maçı daha öncede söylediğim gibi güzel bir oyunla ve rahat bir şekilde kazandı. Bu kısıtlı ve sıkıntılı kadroya rağmen bu güzel oyunla alınan bu üç puan için Ünal hoca ve öğrencilerini tebrik ediyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN