Künye Reklam
Menü
Sizi Hayretle İzledik İkinizede Yuh Olsun | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Sizi Hayretle İzledik İkinizede Yuh Olsun

SİZİ HAYRETLE İZLEDİK İKİNİZEDE YUH OLSUN 

 

Eskiden beri Trabzonspor’a düşman olanda, saldıranda hiç bitmedi hep varlıklarını hissettirdiler, her zaman eylem ve söylemleri ile Trabzonspor’un zarara uğramasını, marka değerinin düşmesini ve başarısız olmasını sağlamak için elinden geleni yaptılar.

Ancak bu düşmanca saldıranlar hep rakip camiaların menfaatçisi, yöneticisi ve taraftarından olmuştu, şimdilerde ise işler sanki değişti, kendi içimizden çıkmış ün yapmış, mevki makam sahibi olmuş insanlar, kariyerlerini yükseltdikleri camiaya saldırıp, küçük düşürüp, üzen söylem ve eylemlerde bulunuyorlar maalesef.

Trabzonspor’un efsane kadrosunun en önemli isimlerinden bir tanesi, mihenk taşı olan Şenol Güneş, karşılığını almak sureti ile Trabzonspor’a yaptığı hizmet ve kattığı değerin fazlasını kendisine katarak, bu camianın desteği ile Türkiye’nin en önemli teknik adamlarından biri olmuştur.

Ancak Trabzonspor’dan ayrı yani uzakta olduğu zamanlarda, bu camiaya kendisinin büyük vefa borcu olmasına rağmen, zaman zaman vefasızlıklar göstermiş, Bursaspor teknik direktörü olduğu zamanda, BJK teknik direktörü olduğu zamanda, söylemleri ile camiamıza karşı vefasızlık örnekleri sergilemiş olmasına rağmen, bu camia yine efsane oyuncu ve ünlü hocası Şenol Güneş’i bağrına basmıştır.

Fakat değerli hocamız milli takım teknik direktörlüğünde, son aldığı Emre Belözoğlu kararı, Trabzonspor camiasını derinden üzmüştür.

Emre Belözoğlu’nun camiamız adına neden istenmeyen kişi olduğunu burada anlatacak değilim, konu herkesçe malum, ancak sayın hocamızın, adalet ve insanlık için onca mücadele ve açıklaması varken aldığı bu son karar ona hiç yakışmamıştır.

Üstelik hocamızın, Emre Belözoğlu adına yaptığı, Trabzonspor camiasını kahreden, “Emre, karakterli ve iyi kişiliğe sahip olan bir insandır” açıklaması, gerçekten camiamızı derinden üzmüştür, çünkü bu kişi kariyeri vukuatlarla, küfür ve ırkçı eylemle dolu, ayrıca Trabzonspor camiası ve başkanına karşı hakaretlerle dolu kirli bir kişidir.

Çok kıymetli sevgili hocamız Şenol Güneş’in bu vukuatlı şahsı, milli takımda yardımcılığına kabul etmesi, camiamız adına kabul edilebilir bir durum değildir, bu konu camiamız özelinde hocamızın, sevgi ve değerini çok düşürecektir.

Trabzonspor’un başkanı, Trabzonspor kulübü ve camiasının haklarını koruma ve savunma bakımından en önemli koltuğa sahiptir.

Bu koltuk, Trabzonspor’un haklarının yıllarca yendiği ve bunun aleni ortada yapıldığı bir ortamda, bu haksızlık ve adaletsizlikleri görmezden gelenlerin işgal edemeyeceği bir koltuktur ki, bunu her Trabzonspor başkanı bilir bilmiştir ve buna göre davranmıştır.

Geçtiğimiz günlerde sn.başkan Ağaoğlu bir tv röportajında, “35 senedir futbolun içindeyim, siyasetin futbola karıştığını hiç görmedim” diye yaptığı talihsiz açıklama, bu konuda en çok hakkı yenen kulüp olarak Trabzonspor camiasını ziyadesiyle üzmüştür.

Sayın başkan unuttu heralde, yada dediği gibi gerçekten görmemişse at gözlüğü ile bu meselelere bakıyor demekktir.

Ben kendisine bir kaç olayı hatırlatmak isterim, 

1- 1996 senesinde, Avni Aker’de Trabzonspor-Fenerbahçe şampiyonluk mücadelesi öncesi, mutlak galip gelmesi gereken Fenerbahçe başkanı, dönemin başbakanı Mesut Yılmaz aracılığı ile, Trabzon’un çevre illerinde polis, jandarma bırakmamış, Trabzon’a Avni Aker’in çevresine yığmıştı, hatta çatılara keskin nişancılar bile yerleştirilmişti.

Siyasetin gücü ile oluşturulan bu baskı, şehirde ve dolayısı ile takım üzerinde olumsuz etki ederek, Trabzonspor’un beraberlikte bile şampiyon olabileceği bir maçta, olumsuz etkilenerek rakibine mağlup olmuş ve bu siyasi baskı şampiyonu belirlemiştir.

2- 2011 Şike sezonunda, yine şampiyonluk yarışında Trabzonspor’un rakibi Fenerbahçe, mahkemece kanıtlanmış, yaptığı şike ile elimizden aldığı şampiyonluk kupasının akabinde, ceza alması gerekirken, ceza almaması hususunda sn.Cumhurbaşkanının yaptığı kişiler ile kurumlar ayrılmalı açıklaması sonucu, Fenerbahçe kulübüne ceza verilmemiş ve dolayısı ile siyasetin futbola müdahalesi sonucu Trabzonspor’un Hakkı yenmiştir.

3- Yine 2011 sezonunda Fenerbahçe yöneticilerinin yaptığı şike sonucu cezalarının çok ağır olacağı ve sonuç olarak mağdur olan Trabzonspor’un hakkı teslim edileceği bir ortamda, 6222 nolu yasanın bir gecede, TBMM’de yapılan acil oturumda, bütün siyasi partilerin katılımı ve onayı ile değiştirilerek yumuşatılmak sureti ile Fenerbahçe ve yöneticileri cezalardan kurtarılmıştır.

4- 2019-20 sezonunda İstanbul’un üç büyük kulübünün şampiyonluk yarışının dışında kaldığı bir ortamda, yine İstanbul’un semt ve belediye takımı olan Başakşehir ile girilen şampiyonluk yarışında, sn.Erdoğan’ın Başakşehir’i ben kurdum, şampiyon olmasını isterim açıklaması sonucu Trabzonspor’un başına gelmeyen kalmadı, bu açıklamadan üzerine vazife çıkaranlar Trabzonspor’u hallaç pamuğu gibi atmıştır.

Evet sn.başkanım Ağaoğlu daha sayayım mı? sen bunları nasıl görmezsin, gördüysen bu talihsiz açıklamayı neden yaptın, bu açıklama ile amaçladığın nedir? ben bu açıklamada Trabzonspor’un zararı haricinde bir menfaati olduğunu göremiyorum.

Trabzonspor’un başkanı Trabzonspor’un menfaatleri haricinde söylem ve eylemlerde bulunmamalı, bu açıklama hakkımızı aradığımız her ortamda duvar gibi karşımıza çıkacaktır, yazık ettin hem bize hem kendine.

Başakşehir’e kaptırılan şampiyonluk sonrası, camiamızda yükselen Ağaoğlu şampiyonluğu siyasete sattı iddiaları ayyuka çıkmıştı, bu güne kadar siyasetin futbola karıştığını görmedim diye yaptığın açıklamayı bu iddialara yanıt olarak mı? yoksa, aslında bu iddiaların doğruluk payı var olduğundan, bu iddiaları çürütmek olarak yapılmış bir açıklama diye mi anlamalıyız? 

Ne oluyor size arkadaş, birilerinin dayatmalarına, diktelerine karşı duramıyor, kendi camianıza bok atıyorsunuz, az biraz dik durun, yaptığınız bazı konuşmalarda, ben Trabzonspor’um, Trabzonspor bendir, diye süslü cümleleri kurarken göğsünüz kabarıyor, ama aynı Trabzon ve Trabzonspor’a bok atarken utanmıyor musunuz? Yazık size ki, ne yazık!! 

İkinizde hem gözümden hem gönlümden düştünüz!! Yaptığınız bu açıklama ve davranışlarda sizi hayretle izledik ikinizede yuh olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN