Künye
Menü
Şikeciye Hediye (1) | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Şikeciye Hediye (1)

ŞİKECİYE HEDİYE (1)

Trabzonspor taraftarına bazı hatırlatmalarda bulunmak istiyorum.

Galatasaray ile deplasmanda oynadığımız ve 2-1 yenildiğimiz bir lig maçında, Trabzonspor’lu oyunculara gösterilen 4 kırmızı kartın ardından maçı 7 kişi tamamlamıştık.

Karşılaşmanın en ilginç anı, Trabzonspor’lu oyuncu Salih Dursun'un hakem Deniz Ateş Bitnel'e kırmızı kart göstermesi olduğu sanılsada, halbu ki Galatasaray tirübünlerinin, eksik kalan takımımızla ALAY etmesi hiç unutulmamalı.

Şöyle ki;
Hakemin kasıtlı olarak gösterdiği 4 kırmızı kart ile sahada 7 kişi kalan Trabzonspor’un, takdir edersinizki karşısındaki tam kadro olan Galatasaray’a karşı, oyunsal olarak karşılık verme gücü kalmamışken,

Galatasaray’ın yaptığı paslara binaen Taraftarının oley, oleeyy çekmesi olayından bahsetiyorum, bu okadarda kabul edilebilecek bir olay değildir.

Bu Galatasaray;
Trabzonspor 2010-11 sezonunda şampiyonluğa giderken, Milli takım hocası Terim ve Galatasaray menejerleri aracılığı ile Trabzonspor’un en önemli oyuncularına, yani Selçuk İnan, Burak Yılmaz ve Ceyhun Gülselam’a transfer teklifleri yapmış,

Bu oyuncuların, şampiyonluk yolunda iken akıllarını çelerek, kafalarında karışıklık yaratmak sureti ile, konsantrasyonlarını bozarak, kimbilir belkide kaç puan kaybına sebebiyet vermiştir.

Belkide o sezon Fenerbahçe şike ile elimizden aldı dediğimiz şampiyonluğumuzu, yoksa oyuncularımızın bu konsantrasyon kaybına sebebiyet veren Terim ve Galatasaray yönetimi mi,
Fenerbahçe’ye hediye etmiştir.

Kimse işin bu tarafını aklına getirmiyor. Örneğin sen, Burak yada selçuk’sun telefonun çalıyor ve tanımadığın bir numara ve alo diyorsun karşındaki ses sana ben Fatih Terim diyor.

Ve tabiki;
Milli takımdan hocan olan Terim sana, Galatasaray’ın yeni sezonda hocası olacağım, büyük hedeflerim var senide kadromda düşünüyorum benimle varmısın diyor, sende bunu hiç umursamıyorsun öylemi.

Hal bu ki;
Senin kafan ve hayallerin Terim’den gelen bu teklif ile allak bullak oluyor ve önündeki maçlarda kafan karışıyor ve konsantrasyonun bozulduğundan, şampiyonluk yolunda varını yoğunu ortaya koyman gereken maçlarda maalesef artık motive olamayarak puan kaybına sebebiyet veriyorsun.

Kimse bana bunun aksini iddia edemez ki, Galatasaray geçmişte bu hainliği bize hep yaptı, yakın geçmişte bir çırpıda hatırladıklarımız Tolunay, Burak, Selçuk, Ceyhun, Umut Bulut, Engin Baytar, Olcan Adın ve geçmişte ki, niceleri.

Bu nedenle, İstanbul basınında ayrıca Beşiktaş ve Fenerbahçe camialarında Trabzonspor Galatasaray’ın arka bahçesi diye alay edildi, bunları da unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.

                   (Devamı yarın)

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN