Künye
Menü
ŞİKE ANITI ve TS LOGOSU BULUŞMALI | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ŞİKE ANITI ve TS LOGOSU BULUŞMALI

Kısa adı EYOF olan, Avrupa Gençlik olimpik Oyunları, Trabzon’da yapıldığı zaman, Trabzon merkezde, tam meydan parkı içine iki adet logo koyuldu, bu logoların biri EYOF logosu, biri Trabzonspor logosu idi, aslında parkın en hareketli yerine EYOF logosunu koydular, az hareketli yerine Trabzonspor logosunu koydular, zamanla baktı gördüler ki, EYOF logosu hiç mi, hiç ilgi görmezken, Trabzonspor logosu oldukça ilgi gördü.

Trabzon’lu olsun, Trabzonspor’lu olsun, yada yabancı veya başka takım taraftarı olsun hiç farketmiyor, Trabzonspor logosunu görenin ilgisini çekiyor ve ilgi duyan bütün insanlarda o logo ile Trabzon hatırası adına fotoğraf çekiliyor, Selfie yapıyor. Bunlara yabancı turistler de dahil.

Ancak burada bir sıkıntı hasıl oldu, logo insanlarla fazla temas halinde olduğu için deforme oldu ve tadilat geçirdi, tadilatı yapan, yada yaptıranlar Trabzonspor renkleri yerine yanlış renkler kullanarak, logoyu LACİVERT-KIRMIZI olarak boyadılar, neyse gerekli yerlere yazdık haber ettik ve bu yanlıştan dönülerek logo gerçek renkleri olan,
BORDO-MAVİ renklere boyatıldı.

Bu logonun hayli ilgi çektiğini farkeden yetkililer, logonun bulunduğu alananın dar olduğundan olacakki yine aynı parkın içinde logonun yerini değiştirdiler, ama bu sefer logoyu koydukları alan belki biraz genişti fakat, fotoğraf çekilenler için hiçte iyi bir açı değildi, sebebi ise, logonun arka kısmı doğu tarafına kaldığından, sabahtan öğlen saat 13:00’a kadar açık havada orada, o logo ile fotoğraf çekilmek  mümkün değildi, çünkü Güneş tam makinenin içine alıyo ve çok kalitesiz bir görüntü oluşturuyordu ki bu hiç hoş değildi.

Şimdi insanlara öğleden sonra gelin fotoğraf çekilin denmezki, bu tam laz işi gibi olur, yani ayıp olur, lütfen bu logo yine meydan parkı içinde, bahse konu kriterlere uygun bir alana koyulsun.
Ayrıca TRABZON  yazısı da bu alanda çok şık oldu ve oldukça ilgi çekmektedir.

Ayrıca bizim için çok ama çok önemli olan, Trabzonspor’un 2010-11 futbol sezonunda çalınan şampiyonluğunu, futbolda adaleti ve bu şehirin namusunu simgeleyen bir ŞİKE anıtımız var.

Bu şike anıtı, başta Halit ŞAHİN kardeşimizin çok büyük emekleri ile, ayrıca binlerce insanın, Trabzonspor taraftarının, katkıları ile çok büyük mesailer ve çileler çekilerek, büyük meblağlar harcanarak yapıldı. 

Trabzon Büyük Şehir Belediye başkanı, sn.Orhan Fevzi GÜMRÜKÇÜOĞLU bu anıtı yapan arkadaşlara, anıtı meydan parkına koyarız diye söz vermiş olmasına rağmen, muhakkak kendine göre haklı sebeplerden ötürü bu anıtı meydan parkına koymadı-koydurmadı yada koyamadı, her ne olduda bu anıt meydan parkına koyulmadı ise bilmiyorum, derhal bu yanlıştan dönülerek ve hatta önümüzdeki belediye seçimlerinde kim Trabzon’a büyük şehir belediye başkanı olursa, öncelikli işlerinin arasında bu anıtın eğreti durduğu yerden alınarak söz verildiği gibi Trabzon meydan parkında en uygun bir zemine sabit olarak oturtmak olmalıdır.

Bu anıt halen tekerlekli  platform üzerinde, akyazıda stadın önünde durmaktadır. 
Bu çok ayıptır, ayrıca bu anıt stadın orada sadece ayda iki maç oynandığından, ayda iki sefer insanlar tarafından görülebiliyor, yazın ise aylarca kimse görmüyor, hemde görüldüğü zaman sadece Trabzonspor taraftarları tarafından görülüyor, bu böyle olmamalı olmazda.

O anıt oradan alınıp ivedi şekilde, meydan parkına getirilmeli ve sabit bir alana yerleştirilmeli, neden biliyormusunuz, çünkü Trabzonspor bu şehirin herşeyi namusudur, ondan.

Trabzonspor bu şehirde üvey evlat muamelesi göremez, bu kimseninde haddi değildir. Ben size bu anıtın meydan parkında sabit yerine koyulduğunda neler olabileceğini, hele bir anlatayım belki aklınız kesmiyor dur, belki bu şehire düşmanlık ediyorsunuz bilmiyorum ama, 
o anıt o meydan parkında, Trabzonspor logosundan daha çok ilgi çeker, turist çeker, Trabzon’da canlı yayınlar hep oradan yapılır, reklamın ağa babası olur ve meydan civarındaki esnaf kazanır.

Ayrıca bu şehirin namus davasına sahip çıkmış olursunuz, korkmayın iyi bişe yapmış olursunuz, kimse size bişi demez kızmaz korkmayın o ŞİKE anıtını meydan parkına getirin.

Meydan parkına Trabzonspor logosu ve TRABZON yazısı çok şık ve canlılık katmaktadır ve çok yakışmaktadır. Şimdi lütfen bu alana ŞİKE anıtınıda koyarak eksik olan tarafımızı tamamlayın, bu üçlü zaten ayrılmaz bir bütün dür. 

TRABZON yazısı 
TRABZONSPOR LOGOSU ve 
ŞİKE anıtı
Bu üçlü meydanda buluşacak başkada mümkünü yoktur.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN