Künye Reklam
Menü
ŞENOL’A TÜRKİYE’M | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ŞENOL’A TÜRKİYE’M

Milli takımımız turnuvaya galibiyetle başlamanın verdiği, moral ve motivasyon ile bu maça çıktı.

Yeni hoca, yeni oyuncular ve yeni oluşumun heyacanı oldukça yüksek görülüyor, bu durum bütün seyirciyi dolayısı ile ülkenin tamamını olumlu yönde etkilemeside oldukça memnuniyet verici bir durum.

Türkiye maça, Eskişehir’in müşiş taraftarı önünde, iyi ve dengeli başladı, ilerleyen dakikalarda Türkiye oyuna ağırlığını koydu, zaten maçın 25.dakikasına gelindiğinde Maçta Türkiye 2-0 öndeydi.

Türkiye, o muhteşem seyirci desteğini de arkasına alarak muhteşem oynamaya devam etti, bana göre Burak’a yapılan bir penaltıyıda hakem es geçti, ama bu pozisyon Burak’ı hırslandırdı ve daha iyi oymaya başladı.

Maçın ilk yarısı Türkiye’nin 2-0 üstünlüğü ile sona erdi. Dikkat ettim de, uzun zamandır duymadığım görmediğim, milli takım gollerinde, kahve hanelerden, apartman dairelerinden, goooollll sesi yükseliyordu, bu oldukça önemli idi, bu nedenle çok mutluyuz yani.

Maçın ikinci yarısı yine bizim üstünlüğümüzle başladı ve tabiri caizse tek kale oynuyorduk, bu arada bir penaltı kazandık ancak bunu Burak gole çeviremedi, ama hemen akabinde bir gol geldi Cenk’ten ve maç 3-0 üstünlüğümüze geldi. 

Tabi takım coştu bir kere, 70’de Kaan’ın golü durumu 4-0 yaptı, gerçekten özlemiştik. Bu dakikada ve bu skorda hala takım pres yapıyor ya, hayran kalmamak elde değil.

Maç zaten 70’den sonra karnaval havasına büründü, herşey mükemmeldi, ŞENOL’A TÜRKİYE’M şenola diye bütün ülke umutlanıyordu, bu ilk iki maçı galibiyetle tamamlamamız, yani bu turnuvaya bu galibiyetlerle başlamak, oldukça önemli ve avantajlı oldu bizim için.

Maçın son anlarında 4-0’ın üstünlüğüyle top çevirerek oynamaya başladık, seyirci oldukça coştu bu dakikalarda, galibiyetin keyfini doya doya yaşadılar. Burak bu maçta gol atmak için çok çalıştı, fırsatlarda buldu ama şansı yoktu, bu pozisyonları gole çeviremedi.

Maç böyle muhteşem başladı ve muhteşem bitti, bu önemli elemelere moralli başlamak önemliydi ve bu maçıda çok rahat 4-0 kazandık, darısı diğer maçlara inşallah, bu Sevinci bize yaşatan herkese çok teşekkür ederiz.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?