Künye
Menü
Şapkadan Penaltı Çıkardılar | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Şapkadan Penaltı Çıkardılar

ŞAPKADAN PENALTI ÇIKARDILAR

Trabzonspor, maça hücum ağırlıklı bir kadro ile çıktı ve 30.saniyede de Ekuban ile pozisyon da buldu ama golü bulamadı. Bu pozisyon akabinde Antep defans ağırlıklı sahada yer aldığından kapanıp oynadılar.

Trabzonspor kapalı defansı açmakta oldukça zorlandı, bu kapalı defansı teknik oyuncuların açması beklenirken, A.Ömür, Nwakaeme, Baker ve Flavio beklenen performansı gösteremedikleri için Antep defansını açmakta zorlandılar.

Nwakaeme genelde kanatta etkili olan bir oyuncu olmasına rağmen içe çok kateddiğini gördük, fakat bu alanda çokta başarılı olduğunu söyleyemeyiz.

Edgar’ın sakatlanarak sahayı terketmesi üzücü oldu, iyi oynadığı bir anda bu sakatlık, Trabzonspor adına çok kötü oldu.

Afobe, ilerde kalabalık defans arasında fazla topla buluşturulamadı, bu nedenle etkisiz görüldü ancak, Ekuban sakatlıktan hazır dönmesi, takım adına sevindirici olan taraftı. A.Parmak’ın sakatlığından sebep bu hafta kadroda yer bulamaması aslında o alanda Trabzonspor’u etkilemiş görüldü.

Ayrıca Pereira da hazır döndü, sağ kanattan bindirmeler yaptı ancak ceza sahasına orta ortalamasında düşüklük gözlendi, bu konuda ki, başarısından biraz uzak göründü.

Sonuç olarak Trabzonspor’un mutlak kazanması gereken bir maçta ekubanın iki kez kaleci ile karşı karşıya kalmasının dışında, çokta üretken olmadığımız bir ilk yarı izledik, takımlar soyunma odalarına 0-0 beraberlikle gittiler.

İkinci devrede ilk devrenin kopyası gibi başlayıp devam etti, orta alan mücadelesi şeklinde geçen mücadelede her iki takım adına da pozisyon yok denebilir. Ortaya karışık bir mücadele izliyoruz.

Maçın 64.dakikasında Pereira uzun bir taç atışı kullandı, bu taç atışı Campi’te asist oldu, campi’nin kafa vuruşu ile top ağlarla buluştu ve Trabzonspor Campi’nin bu golü ile 1-0 öne geçti.

Bu gol den sonra Gaziantep bir nebze açıldı, oyun biraz hareketlendi derken bizim hocanın tarihi hamlesi geldi. Hoca sahada, her ne olursa olsun muhakkak kalması gereken Nwakaeme’yi ve oyunun en güçlü ve ayakta kalan oyuncusu Ekuban’ı dışarı alması, Newton’un bu maç için tarihi hamlesi oldu.

Bu değişikliklerden sonra Gaziantepspor daha çok üzerimize gelmeye başladı, cılızda olsa pozisyonda buldu, ceza sahası  içinde bir karambolde, flavio’nun bir hamlesini hakem, VAR yardımı ile penaltı verdi.

Aslında bu pozisyondan evvel Antepli oyuncunun bariz bir şekilde elinden dönen top ne hikmetse VAR’a takılamadı fakat, Flavio’nun topa müdahalesinin akabinde rakibinin ayağını sokması sonucu ayağına basması VAR’da uzun inceleme sonucu şapkadan penaltı çıktı misali penaltıyı çıkarıp verdiler.

Bu penaltı sonucu sarı kartı olan filavio ikinci sarıdan kırmızı ile oyundan atılınca takımını on kişi bıraktı, buna rağmen Trabzonspor uzatma dakikalarında maça asıldı ancak sonucu alamadı.

Maçın 90.dakikasına kadar 1-0 önde getirdiğin maçı bu dakikadan sonra her ne olursa olsun Trabzonspor gibi takımlar vermemeliler. Ben bu puan kaybını hocaya yazarım.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN