Künye
Menü
ŞAMPİYONLUK YAKIN | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

ŞAMPİYONLUK YAKIN

Trabzonspor lige verilen arayı çok iyi değerlendirmiş, ayrıca sakat oyunculardan Pereira ve Abdülkadir Ömür’ün geri dönmesi, hemde çok iyi fit durumda dönmeleri oldukça sevindirici oldu.

Trabzonspor evinde Antalyaspor galibiyeti ile yakaladığı moral motivasyonu, ileriki haftalara taşıyacağı ve içerde olsun dışarda olsun artık kolay maç kaybetmeyeceği kanaatindeyim.

Trabzonspor’un kalan maçları Bursaspor(D), Y.Malatya (İ), Fenerbahçe(D), Kayserispor (İ), Konyaspor (D), BJK (İ), Rizespor (D) şeklinde.

Trabzonspor’un kalan maçlarından, tahminen 17 puan toplayarak, ligi 63 puanda tamamlayacağını ön görüyorum, bu durumda, GS’ın ve BJK’ın da kalan maçlarını analiz ettiğimde, BJK 59, GS 62 puanla ligi tamamlaya bilir, bu durumda, Trabzonspor ligi 2. sırada tamamlayarak şampiyonlar ligine katılmaya hak kazanır.

Şimdi bu analiz sadece benim tahminim, bu en kötü ihtimalle, Trabzonspor’un ligi 3.sırada tamamlamasıyla olur ki, buda önemli bir sonuçtur bu sezon için.

Sadece, bu sonuca ulaşabilmek için oyuncu, teknik heyet, yönetim, taraftar ve yerel basın birlikte hareket ederek bir birine destek vermesi yeterli olacaktır. Ancak yerel basının, bazı kuruluşlarında Trabzonspor düşmanlığı ve kafa karıştıran haberlerin artık son bulması gerekmektedir. Bu zor olmasa gerek, arkadaş Trabzonspor varsa sizde varsınız yoksa, yoksunuz dimi, yani ne haber yapacaksınız Rize ile Gümüşhane birde Giresun’un haberlerini mi yapacaksınız, ben söyleyeyim bu haberler sizi iflas ettirir.

Trabzonspor yönetiminin, gelecek sezon hazırlıklarına şimdiden başlamış olması gerekiyor, elimizde şu an itibarı ile herkesin taktir ettiği genç yeteneklerin ağırlıklı olduğu bir kadro var, bu kadroya parada ucuz ama kalitede üst düzey bir kaç oyuncu eklendiğinde, Trabzonspor’un gelecek sezon, şampiyonluğun en büyük adayı olacağını söylemeliyim.

Hemde bu sezondan bu gençler oldukça tecrübe kazandılar ki, gelecek sezon artık meyve verme dönemine geçiş yapacaklar, bu nedenle yapılacak transferlerin elimizdeki, oyuncu profiline göre yapılması, bu anlamda elimizdeki oyuncuların harcanmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Bu oyuncu planlamasını, yani kadro mühendisliğini kim yapacaksa buna göre yapmalı ki, başarı yakalansın.

Bu sadece oyuncu ve hocada bitmiyor tabiki, bütün unsurlarıyla şehir harekete geçmeli, geçecektir de, ben buna inanıyor ve artık şampiyonluğun yakın olduğunu düşünüyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN