Künye Reklam
Menü
SAKIN HAA SATMAYIN PİŞMAN OLURUZ! | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

SAKIN HAA SATMAYIN PİŞMAN OLURUZ!

Bu günlerde spor dünyasının en popüler işi transfer işi, daha evvel yazmıştım, gazeteler müşteri çekmek, satışını artırmak için tamamen göze kulağa hoş gelen yalan haberlerle dolup taşıyor.

Gündemin en popüler yalan haberleri takdir edersinizki Trabzonspor’un genç ama Yıldız oyuncuları, Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür adına yapılanlar.

Her gün bu iki oyuncumuzu birileri biyerlere satıyor, gönderiyor, transfer ediyor inanın Trabzonspor yönetiminin bile haberi yok, bunlardan belki bir, bilemedin iki haber gelmiş olabilir ama onlarda kuru sıkı teklifler, boş boş işler.

Trabzonspor’un hedefi varsa ki, var olmalıda zaten, artık taraftar beklemekten yapılanmaktan bıktı, başarı dolayısı ile şampiyonluk bekliyor, bu şampiyonluk da, oyuncu satarak değil, kadrona oyuncu katarak olur.

Tamam anladık, ekonomik sıkıntı ve dar boğazdan geçiyoruz, bunun herkes farkında, ama biz zaten kalite ve birlikteliği yakalamış kadromuza öyle milyon milyon euro’luk transferler beklemiyoruz, kadromuza uygun mütevazi üç transferle bu takım şampiyonluğun en büyük adayı olur diyoruz.

Bu kadro kalitesi herzaman yakalanmıyor, anladık borç çok ta, zaten borç herzaman var ve hep olacak, ama bu kadroyu herzaman yakalamak çok zor.

Var sayalımki Yusuf ve Abdülkadir’i 20-30 değil, aha ben size bol paralı müşteri buldum ve 50 milyon Euro’ya sattınız, bu para 350 milyon TL yapar, Trabzonspor’un borcu nekadar, 1 milyar, siz inanıyormusunuz bu satışlardan sonra borç azalacak,

Hayır efendim adım gibi eminim, yeni transfer, temlik derken vallahi de billahide üç ay sonra borç yine aynı olacak ama oyuncu kadron  daha zayıf olacak, üstelik bu satış benim bulacağım çok paralı müşteriye olursa ki, bu çok zor hatta imkansız, ee ozaman ne diye bu oyuncuları derdimize derman olamayacak o paralara satalımki.

Ben yönetimden istirham ediyorum, sakın bu oyuncuları satmayın, sakın haa, çok pişman olursunuz.

Bak bu kadrodan oyuncu göndermek yerine bu kadroya 2-3 tane direk katkı yapacak oyuncu katıldığında, birde alt yapı desteği yine olacak ve ortaya alternatif li bir kadro çıkacak ki, bu kadro artık tecrübeli de bir takım olacak.

Bu kadronun gelecek sezon şampiyonluk getirdiğini düşünebiliyormusunuz, bu şampiyonluğun Trabzonspor’a neler katabileceğini düşünebiliyormusunuz, 

Galatasaray gerçeği ortada, bu yılki şampiyonluk dan dolayı kasasına total olarak 1 milyar TL girecek, 

bu geliri Trabzonspor’un elde ettiğini düşünsenize, ne benzer Yusuf, Abdülkadir leri satmaya, onlardan bir iki tane daha alırsınız, yalanmı.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?