Künye Reklam
Menü
Sadece Yazıklar Olsun | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Sadece Yazıklar Olsun

SADECE YAZIKLAR OLSUN

Maç öncesi, fırtınalı yağmurun bastırması, maçta Trabzonspor fırtınası eseceğinin habercisi gibi idi ama;

Trabzonspor maça durgun, Antalyaspor ise iyi başladı ve ardı ardına geliştirdiği atakların birinde Ndiaye’nin müdahalesi ile penaltıyı da kazandı, pu penaltıyı Ufuk kullandı ve takımını Trabzonspor karşısında 0-1 öne geçirdi.

Bu gol den sonra, Trabzonspor biraz oyunu dengeledi ve kontrolü eline alıp ataklar geliştirmeye başladı, bu atakların birinde, penaltı kazandı. Penaltı noktasında topun başına kaptan Sosa geldi ve takımına eşitliği getiren golü kaydetti 1-1

Bu dakikadan sonra Trabzonspor tamamen üstünlüğü eline alıp tabiri caizse tek kale oynadı, ancak gol gecikti. İlk yarı itibari ile, Abdulkadir ömür ve Ndiaye’yi Beğenmedim beklenilen performansın çok uzağında idiler.

İlk yarı herhalde berabere bitecek diye tahmin ederken, Ekuban’ın rakip ceza sahasına girdiği anda, rakibi tarafından sert bir müdahaleye maruz kalması ve bu VAR İncelemesi ile penaltıya dönüşmesi sonucu topun başına gelen kaptan Sosa bu penaltıyı gole çevirerek takımını 2-1 öne geçiren golü kaydetti.

Trabzonspor’un ilk yarı itibari ile 0-1 mağlup durumdan Geri dönüş yaparak devreye 2-1 Gitmesi Aslında çok iyi oynadığımız anlamı taşımıyor, ilk yarı tek kale oynar gibi gözüktük ama çok yumuşak al gülüm ver gülüm pasa dayalı bir oyun oldu sıkıcıydı yani.

Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor bu olmamalı, liderin iki puan gerisinde olman ve liderin maç kazanıyor olması seni bu kadar etkilememeli, sen eze eze rakiplerini yeneceksin ki önündeki rakibinin etkilenmesini ve sitrese girmesini sağlayacaksın, böyle yaparsan çok zor olur bu.

Maçın 66. dakikasında Antalyaspor’un ani bir atağında oyuna sonradan giren yekta takımına Beraberliği getiren gol atıyor ve durum 2-2 oluyor. Zaten Trabzonspor’un oynadığı bu yumuşak futbolda Buda beklenen bir şeydi. 

Trabzonspor ne kadar uğraşsa da maçta geride kalan dakikalarda gol bulmayı başaramadı, ve şampiyonluk yolunda neredeyse havlu atıyor diyebiliriz.

Sadece yazıklar olsun söylenecek başka söz bulamıyorum.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?