Künye
Menü
SADECE YAZIKLAR OLSUN | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

SADECE YAZIKLAR OLSUN

Trabzonspor Kasımpaşa maçına mutlak galibiyet parolası ile çıktı, kısıtlı kadronun zorluğu ile Uğurcan, Hüseyin, Toure, hosseini, Novak, Sosa, A. Parmak, Ekuban, Yusuf, Nwakaeme, Rodallega on biri ile maça başladı Trabzonspor.

Yedeklerimiz rotasyon için çok kısıtlı ama yapacak birşey yok. Yedekler Arda, Amiri, Murat Cem, Batuhan, Ali Osman, Ibanez den oluştu.

Trabzonspor taraftarı kendilerine ayrılan bölümü doldurdu ve müşiş destek verdiler, hepsini tebrik ediyoruz.

Maçın ilk yarısında her iki takımda kontrollü oynadılar, aslında uzun zamandır kazanamamanın verdiği kazanma isteği, Kasımpaşa’da iyi konsantrasyon yapmış, yani Kasımpaşa konsantre oynarken, Trabzonspor ise maçı kazanmak için oynadığını gördük.

Her iki takımında cılız pozisyonları oldu ama sonuç alınamadı, Trabzonspor’un bir ani atağında, topla buluşan Nwakaeme topu iyi sürükledi ve rakibine attığı çalımla ceza sahasına girdi, kaleyi karşısında gördüğünde, vuruşunu yaparak, 30. dakikada Trabzonspor’u 0-1 öne geçiren golü kaydetti.

Golü yedikten sonra, Kasımpaşa oldukça atak oynamaya başladı ve bir iki tehlikeli pozisyon da buldular, ancak golü bulamadılar.

Trabzonspor kontrolü elinden bırakmadı tabi, hızlı gelişen bir atağında, yine Nwakaeme köşeden ceza sahasına, hem yürüyerek hemde çalım atarak girdi ve düzgün bir vuruşla, 45. dakikada kendinin ve takımının ikinci golünü kaydetti, böylelikle maçın ilk yarısını Trabzonspor 0-2 önde kapattı.

Bazı taraftarların, Nwakaeme hakkında espiri ile yaptıkları yorumlar sanki gerçek gibi oldu, resmen yürüyerek adam geçiyor, top sanki ayağına yapışıyor, çok rahat adam eksiltiyor ve gollerinide atıyor, tabi ironi gerçek oluyor, yürüyen golcü Nwakaeme Trabzonspor’a hayat veriyor.

Maçın ikinci yarısına, Kasımpaşa iyi başladı ve etkili ataklarla, Trabzonspor’u oldukça zorladılar, bu atakların sonucu maçın 64. dakikasında da golü buldular ve maç 1-2 oldu.

Bu golden sonra iyice iştahlanan Kasımpaşa beraberlik golünü aramaya başladı, ancak bu dakikalarda Trabzonspor bu ataklara iyi direnç gösterip karşılık verdi. 

Kasımpaşa ikinci yarı oynadı Trabzonspor seyretti, bu yoğun atakları sonucu penaltı kazanan Kasımpaşa bunu gole çevirerek maçı 2-2’ye getirdiler.

Trabzonspor resmen ikinci yarı yattı, bunda tabiki, oyuncu değişikliklerinin de etkisi var ama, iki ayrı oyun anlayışı nasıl oluyor anlamak mümkün değil, burada oyuncuları eleştirmenin yanında Ünal hocayıda eleştirmek lazım.

Mustafa hoca krizi fırsata çevirmesini yine bildi, maçı çevirmenin değişik versiyonunu denedi ve başarılı oldu, ne diyelim bu beraberlik ona hayırlı olsun.

Trabzonspor bu beraberlikle sadece taraftarını üzdü hepsi bu. Kendine zarar bu olsa gerek, neden iki ayrı karakter olabiliyorsunuz iki ayrı devrede anlamak mümkün değil, sadece size yazıklar olsun.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)

 


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN