Künye
Menü
Roma’yı Gözümüzde Büyütünce | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Roma’yı Gözümüzde Büyütünce

ROMA’YI GÖZÜMÜZDE BÜYÜTÜNCE 

UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turu ilk maçında, Roma ile Akyazıda karşılaşan Trabzonspor, Roma’daki rövanş için rahat olma adına aradığı skoru maalesef bulamadı.

Maçın ilk devresi sahada diri olan Trabzonspor sonuca gitmekte zorlandı, bir iki pozisyonda topu iyi değerlendiremeyince, hatta Nwakaeme’nin net denecek pozisyonlarında topu ağlarla buluşturamaması, sahada kontrollü ve dengeli oynamaya çalışan Roma’yı cesaretlendirince, beklerinin hızlı hucumlarını engellemekte zorlandık.

Roma’nın organize gelişen atağında topu ağlarla buluşturması sonucu 1-0 skor avantajını elde etmesi ile rahatlaması, daha kontrollü oynamalarına sebep oldu.

Tam bu dakikalarda Trabzonspor’un canlanması, kendine gelmesi ve düşen moral ve oyununu hareketlendirmesi için en az iki oyuncu değiştirmesi gerekmekte ilken, hocamız biraz bu hamlesinde gecikince golde gecikti.

Trabzonspor iki oyuncu değişikliği ile, Cornelius ve Trondsen’in oyuna dahil olması, bir anda her şeyi değiştirdi, sağ taraftan Peres’in lokum gibi ortasına müthiş ve akıllı bir kafa vuruşu yapan Cornelius Trabzonspor’daki ilk golüne imza atarak skoru eşitledi 1-1

Bu golden sonra oyununu ve seyircisini ateşleyen Trabzonspor bütün çabalarına rağmen ikinci golü bulmakta zorlanınca, her zamanki topu takipsizlik hastalığımız nüksetti ve direkten dönen topa bizim hamle yapmamız yerine, rakip oyuncunun dokunması, roma’nın ikinci golü olarak Trabzonspor’un ağları ile buluştu. 1-2

Skor olarak geri düşen Trabzonspor, moral motivasyon olarakta geri düşünce, maç elimizden kayıp gitti, tabi bütün umut ve beklentilerin aksine bir oyun ve sonuç olunca, camia olarak morallerde yerlerde oluyor fakat, bu maçın birde rövanşı var, Roma’daki rövanşta her şeyin lehimize dönebileceği ve istediğimiz sonuç ile turu geçebileceğimiz gerçeğini de unutmamak gerek.

Biraz Roma’yı gözümüzde büyütmüşüz daha profesyonel ve daha dikkatli olsak, istediğimiz sonuçla sahadan ayrılabilirdik, Sonuç olarak hazır olmayan Roma’yı Trabzon’da Elimizden kaçırdık ama daha bitmedi demek yanlış olmasa gerek.

Bu Trabzonspor’a güvenilir, Avrupa’da olmasa bile ligde istediği sonuçları alarak, arzulanan ve beklenen şampiyonluğa ulaşacağımız gerçeğini unutmamak ve bu nedenle roma maçlarındaki olası kötü sona şimdiden kendinizi hazırlayıp, takımın moral motivasyonunu etkilememek lazım.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN