Künye Reklam
Menü
Rahat Olun Bu Takım Şampiyon Olacak | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Rahat Olun Bu Takım Şampiyon Olacak

RAHAT OLUN BU TAKIM ŞAMPİYON OLACAK 

Aslında maç bir önce ki gün, rakibimiz Başakşehir’in galibiyet alması sebebiyle sanki biraz buruk havada başladı.

Bu buruk hava şehirde de hissediliyordu, ayrıca futbolun çıkar odaklı şikeci güç odakları, Başakşehir’i okadar kolluyor, Trabzonspor’u da bir okadar kurdukları düzene kurban ediyorlardı ki, 

Bunu gören ve artık yapacak bişeyimiz yok diyerek teslimiyetçilik gösteren bir taraftar kitlemiz var ve felaket tellalı gibi dolaşıp duruyorlar ortalıkta ve sosyal medyada, bu durumda oldukça moral bozuyor.

Halbu ki, Trabzonspor, Galatasaray karşısında alacağı bir galibiyet, Bütün olasılıkları tam tersine çevirip, bundan sonraki haftalarda Başakşehir’i strese sokacaktır, Bunu tahmin etmek zor değil.

Bunu bilen Hüseyin hoca ve talebeleri, maça oldukça iyi başladı, sürekli baskılı oynadı, top rakipte iken geri yaslanmadı, çok isteyen arzulayan hep Trabzonspor’du.

Dolayısı ile bu baskı Galatasaray’lı oyuncularda stres yaratmış olacakki, feguli kasti tekmesi ile kırmızı kart gördü ve takımını eksik bıraktı.

Trabzonspor’un baskı kurduğu bir anda, sörlhot’a yapılan bir pozisyon VAR yardımı ile penaltı verildi ve bu penaltıyı kaptan sosa gole çevirdi, takımını 1-0 öne geçirdi, bu skor ile de ilk devre sona erdi.

İkinci devre yine Trabzonspor’un üstünlüğü ile başladı, 70.dk da Novak ile durumu 2-0’a getiren Trabzonspor bu dakikadan sonra oyunu oldukça rolantiye aldı, tabiri caizse Trabzonspor elfirenini çekti.

Bu durarak oynanan oyun penaltı olarak cezasını gösterdi ve Galatasaray penaltıyı gole çevirerek durumu 2-1’e getirdi ve birazcık olsun heyecan yaşandı derken kuzeyin oğlu çıktı sahneye ve takımını 3-1 öne geçiren golü kaydetti.

Bu galibiyet gerçekten Trabzonspor’un şaha kalkışı, Başakşehir’in ise strese girmesine sebep olacaktır. Buna binaen Başakşehir evindeki Denizlispor ve deplasmandaki Konyaspor maçlarında üst üste puanlar kaybedecektir.

Trabzonspor ise hakkı olan liderliği geri alacak akabinde de ligi şampiyon olarak tamamlayacaktır. Taraftarımız rahat olsun bu takım şampiyon olacak.

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞINBu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?

Bu yıl sizce hangi takım şampiyon olur?