Künye
Menü
Palabıyık Fener Militanı Gibi | Hüseyin DEĞİRMENCİ
Hüseyin DEĞİRMENCİ

komodor6161@hotmail.com

Palabıyık Fener Militanı Gibi

PALABIYIK FENER MİLİTANI GİBİ

Bu hafta cumartesi akşam sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe maçına hakem Ali Palabıyık atandı, şöyle ufak bir araştırdım, ooooooo maşallah.

Hakem Ali Palabıyık Trabzonspor’un toplam 22 maçında görev yapmış. Bu maçlarda bordo mavililer 9 galibiyet alırken 6 mağlubiyet ve 7 beraberlik elde etmiş. Palabıyık, Trabzonspor’a 4 kez kırmızı kart gösterirken 2 kez de bordo mavililer lehine penaltı vermiş.

Ali Palabıyık’ın Fenerbahçe karnesine baktığımızda, kariyerinde en çok maçını yönettiği takım 28 kez ile Fenerbahçe olduğunu görüyoruz.

Bu karşılaşmalarda sarı lacivertliler 16 kez galip gelirken 4 mağlubiyet ve 8 beraberlik almış. Palabıyık bu maçlarda 11 kez de sarı lacivertliler lehine penaltı noktasını göstermiş. Maşallah palabıyık Fenerbahçe militanı gibi görev yapmış.

Bir hafta, belki on günden beri, Ali Koç’un ortamı germesinden, insanın aklına elli türlü senaryo geliyor. 
İnşallah böyle kötü bir senaryo İle karşılaşmayız. 
Olası bir kasti hakem hatasında Trabzonspor’un mağlup olacak olması, zaten gergin olan ortamı savaş alanına çevirmeye yeterde artar bile. 

Bütün temennimiz, sağ duyulu ve bu konularda tecrübeli olan Trabzonspor taraftarının bu oyunlara gelmeyip, sadece takımına destek olacak eylemler ve tezahüratlarla galibiyeti kazanıp mutlu olmaktır.

Trabzonspor bugün ligimizin en iyi hucüm hattı ve orta sahasına sahip olduğunu cümle alem biliyor ve Fenerbahçe’nin Trabzonspor’dan daha kötü kadro ve futbol anlayışına sahip olduğunuda bu alem biliyor, o nedenle Trabzonspor’un galip gelmemesi için bir sebep yok.

Eğer saha dışı Ali Cengiz oyunları olmazsa ki, bu sefer başaramayacaklar diye düşünüyorum, Trabzonspor Fenerbahçe’yi çok rahat yenecektir. 

Ama bunun İçin futbol aklı ve taraftar desteği şart. Trabzonspor maçın ilk 15-20 dakikasına kadar muhakkak gol bulmalıdır, eğer bu dakikaya kadar bu golü bulursak maç tarihi bir skorla da bitebilir.

Fakat, gol gecikirse ki, bunu Fenerbahçe böyle kurgulayacak, o zaman Trabzonspor İçin sıkıntılı olabilir, tam bu noktada taraftar devreye girecek ve bütün gücü İle takımını sabırla destekleyecektir, Trabzonspor ise sahada azimle sabırla oyununu otnayıp sonucu almaya bakacaktır. 

(2010-11 ŞAMPİYONU TRABZONSPOR)


        YORUMUNUZU PAYLAŞIN